Συντακτης: κύριος Τύπος
Δημοσιευση: 20-12-2021, 08:30
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

3ος Όμιλος (10η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Νίκη Βόλου-Ίκαροι Τρικάλων 62-64

Ολυμπιακός Βόλου-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 64-70

Έσπερος Λαμίας-Πρωτέας Γρεβενών 73-65

Ερμής Σχηματαρίου-Μελίκη 80-41

Τιτάνες Παλαμά-Δόξα Λευκάδας 57-64


IBC-ΑΓΣ Ιωαννίνων 67-72

Διαιτητές: Πράττος-Παπαθανασίου Κ.-Λυγούρας

Δεκάλεπτα: 20-13, 38-32, 67-72

ΣΚ Ιωαννίνων (Παπαδόπουλος): Mουρατίδης 23(2), Τσατάλας 15(1), Ξιούρας 8(2), Ρούζιος 8(2), Σταμίρης 6, Σπηλιόπουλος 6(1), Καραμπίνης 2

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης-Καννής): Γυφτάκης 11, Νικολόπουλος 11(1), Καννής 12, Αντωνίου 3, Βαγγέλης 4, Ιωαννίδης, Μάντζιος 8, Ψάλτου 23

Η βαθμολογία

1.Ερμής Σχηματαρίου (9-1) 19
2.Ίκαροι Τρικάλων* (8-1) 17
3.Αίολος Γόμφων* (8-1) 17
4.Έσπερος Λαμίας* (7-2) 16
5.Δόξα Λευκάδας* (6-3) 15
6.Νίκη Βόλου (4-6) 14
7.ΑΓΣ Ιωαννίνων* (4-5) 13
8.ΣΚ Ιωάννινα (3-7) 13
9.Αναγέννηση Καρδίτσας* (3-6) 12
10.Πρωτέας Γρεβενών* (3-6) 12
11.Ολυμπιακός Βόλου* (2-7) 11
12.ΓΑΣ Μελίκης* (1-9) 11
13.Τιτάνες Παλαμά* (2-7) 11

*Έχουν κάνει το ρεπό τους


Η επόμενη αγωνιστική (22/12)

Ίκαροι Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου

Αίολος Τρικάλων-Έσπερος ΓΣ Λαμίας

Πρωτέας Γρεβενών-Τιτάνες Παλαμά

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νίκη Βόλου

Μελίκη-Ιωάννινα ΣΚ

Δόξα Λευκάδας-Αναγέννηση Καρδίτσας


Γ' ΕΘΝΙΚΗ

4ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΣ Σοφάδων-ΓΕ Αγρινίου 100-81

ΑΟ Τρίκαλα-Νίκαια Λάρισας 81-59

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΣ Αλμυρού (ανεβλήθη)

Αμπελώνας-Αχέρων Καναλακίου 71-64

 

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΣ Αγριάς 96-44

Δεκάλεπτα: 33-19, 56-25, 77-36, 98-44

Σπάρτακος (Ρήγγας Ν.): Νταλβουτζόπουλος 4, Κολότσιος 14(4), Αναγνωστάκης 18(3), Λαμπρόπουλος 8, Ιωακειμίδης 11(3), Αποστολίδης 5(1), Σταυρόπουλος 7, Αγγελόπουλος 16(2), Δήμος 5, Θώδης 4, Βαράκας 3.

Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Κουρατίδης 4(1), Λουκίδης 2, Χαρχαρής, Ρόσσιος 4, Αμπάρης 6, Σακκάς 5(1), Καραμανλής 5, Σούλκο 10, Χριστάκης, Σκαμάγκας, Σταυροθεόδωρος 8.


Bαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 16 (8-0)

2. ΑΟ Τρίκαλα 14 (6-2)

3. ΓΣ Αλμυρού 13 (6-1)

4. ΓΣ Σοφάδων 13 (5-3)

5. Αμπελώνας 13 (5-3)

6. Αχέρων Καναλακίου 11 (3-5)

7. ΓΣ Αγριάς 10 (2-6)

8. Αναγέννηση Λαμίας 10 (3-4)

9. ΓΕ Αγρινίου 9 (1-7)

10. Νίκαια Λάρισας 8 (0-8)


Επόμενη αγωνιστική (9η, 9/1)

ΓΣ Αγριάς-ΓΣ Σοφάδων

Αχέρων Καναλακίου-Αναγέννηση Λαμίας

ΓΣ Αλμυρού-ΑΟ Τρίκαλα

Νίκαια Λάρισας-Σπάρτακος Ιωαννίνων

ΓΕ Αγρινίου-Αμπελώνας

200 λέξεις απομένουν.
σχετικα αρθρα