Σε ηλικία 67 ετών πέθανε ο Θαλής Τσιριμώκος, βετεράνος ποδοσφαιριστής και του ΠΑΣ, ανάμεσα σε άλλες ομάδες.
Ο Τσιριμώκος γεννήθηκε στο Παγκράτι και έπαιξε μπάλα στην Καλλιθέα, ενώ η πρώτη του μεγάλη επαγγελματική στάση ήταν τη χρονιά 1979-80 στον ΠΑΣ. Τότε, ο Τσιριμώκος έβαλε 16 γκολ σε 31 αγώνες.
Συνέχισε στον Άρη και συνέδεσε το όνομά του βασικά με τον ΟΦΗ, όπου έπαιξε για πέντε σεζόν.
Ο Τσιριμώκος δούλεψε ως προπονητής και επανήλθε στον ΠΑΣ, με τον οποίο πάντα διατηρούσε καλή σχέση, ως γενικός αρχηγός.
Την 1η Απριλίου του 1984, ο Τσιριμώκος έπαιζε με τη φανέλα του ΟΦΗ, στο παλιό Καραϊσκάκη, με τον Ολυμπιακό. Στο 52ο λεπτό, ο Γιάννης Πετράκης (άλλος ένας άνθρωπος που συνδέθηκε ιδιαίτερα με τον ΠΑΣ) έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και βρήκε τον Γιώργο Βλαστό στο απέναντι δοκάρι, μόνο του με το τέρμα. Ο Βλαστός πήρε την κεφαλιά και ο Νίκος Σαργκάνης έκανε την «απόκρουση Μπανκς». Ο Τσιριμώκος πήγε και έδωσε συγχαρητήρια στον Σαργκάνη φιλώντας τον. ‘Ετσι, πήρε το πρώτο βραβείο fair play στην Ελλάδα…