ΠΑΣ: Ήττα στο Φάληρο

Εικόνα του άρθρου ΠΑΣ: Ήττα στο Φάληρο
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 28/01/2024, 21:25

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχασε με 3-1 στο Φάληρο, από τον Ολυμπιακό, παλεύοντας το ματς σαφώς περισσότερο από προηγούμενά του.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν επιθετικά, είχαν σειρά ευκαιριών στο πρώτο ημίχρονο, αλλά είτε ήταν άστοχοι, είτε αναποτελεσματικοί, είτε έπεφταν στους αμυντικούς του ΠΑΣ.

Ο ΠΑΣ άντεξε μέχρι το 57’, οπότε ο Ντόη σούταρε δυνατά εκτός περιοχής και άνοιξε το σκορ: 1-0.

Λίγο αργότερα ο Μασούρας σκόραρε, αλλά το VAR έδειξε οφσάιντ.

Στο 65’ ο Ναβάρο έκανε το 2-0. Ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι για οφσάιντ, το VAR ωστόσο έδειξε ότι το γκολ ήταν κανονικό.

Στο 75’ ο επιρρεπής Ρέτσος ανέτρεψε τον νεοαποκτηθέντα Τούτου, ο οποίος έκανε ένα ωραίο σπριντ και πήρε το πέναλτι. Εκτέλεσε ο Κόντε: 2-1.

Στις καθυστερήσεις, ο Γιόβετιτς έκανε το 3-1. Ο Μασούρας γύρισε τη μπάλα, βρήκε τον Γιόβετιτς που με τη βοήθεια του δοκαριού, σκόραρε.