ΠΑΣ: Το 2024 μπήκε με ήττα

Εικόνα του άρθρου ΠΑΣ: Το 2024 μπήκε με ήττα
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 03/01/2024, 22:57

Το νέο έτος δεν άλλαξε κάτι σημαντικό για τον ΠΑΣ, στο αποτέλεσμα τουλάχιστον-έστω και αν έδειξε κατά διαστήματα να κυνηγάει πιο πολύ το ματς- καθώς έχασε στη Λεωφόρο 2-0 από τον Παναθηναϊκό.

O Παναθηναϊκός ξεκίνησε με φανερή διάθεση να βάλει γκολ από νωρίς και με τελικές, με τους Αϊτόρ και Μαντσίνι. Ο Παμλίδης απάντησε στο 17’ και… αυτό ήταν για το πρώτο ημίχρονο. Ο Ιωαννίδης άνοιξε το σκορ στο 25’, ενώ λίγο αργότερα ο Βαγιαννίδης είχε δοκάρι.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ για τον Παναθηναϊκό: Η άμυνα δεν απομάκρυνε σωστά, η μπάλα έφτασε στον Βιλένα και 2-0.

Στο 53’ ο Ροσέρο είχε την καλύτερη ευκαιρία του ΠΑΣ, με διπλή προσπάθεια που πέρασε τελικά λίγο άουτ.

Στο 89’ ο ΠΑΣ έφτασε κοντά στη μείωση του σκορ, αλλά ο Αράο πρόλαβε το σουτ του Γκάρο, με τάκλιν.