Tη χορευτική παράσταση «Όταν οι πίνακες ζωντανεύουν», με τη συμμετοχή εφήβων και ενηλίκων, διοργανώνει η Σχολή Κλασικού και Σύγχρονου Χορού του Δήμου Ιωαννιτών την Κυριακή 30 Ιουνίου, στις 20:00, στην αίθουσα «Αρχ. Σπυρίδωνος» της πρώην Ζωσιμαίας Παιδαγωγικής Ακαδημίας.
Καλλιτεχνική Διεύθυνση: Τζίνα Βίκα
Χορογραφίες: Έλενα Ανδρεάδη, Τζίνα Βίκα, Ελεονώρα Ηλία, Λάουρα Τσιάτη.
Η είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη.