Ο ΝΟ Ιωαννίνων στο «θρόνο» του

Εικόνα του άρθρου Ο ΝΟ Ιωαννίνων στο «θρόνο» του
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/07/2021, 16:27
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Ο Ναυτικός Όμιλος Ιωαννίνων είναι ξανά ο κορυφαίος κωπηλατικός όμιλος στην Ελλάδα, καθώς κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή και πολυνίκη, του 87ου Πανελληνίου πρωταθλήματος που ολοκληρώθηκε στη λίμνη της Καστοριάς.

Η ομάδα του ΝΟΙ κατέκτησε σε όλες τις κατηγορίες 17 μετάλλια, εκ των οποίων 12 χρυσά, 4 ασημένια και 3 χάλκινα. Ο περσινός πρωταθλητής ΝΟ Θεσσαλονίκης πήρε τη 2η θέση με 8 χρυσά μετάλλια 8 ασημένια και 5 χάλκινα, 21 συνολικά.

Αναλυτικά ο συνολικός πίνακας των μεταλλίων ΕΔΩ

Πολυνίκης στην κατηγορία Ανδρών-Γυναικών και ελ βαρών στα αγωνίσματα της Κυριακής αναδείχθηκε ο ΝΟ Θεσσαλονίκης με 3 χρυσά , 5 ασημένια και 23 χάλκινα ενώ ο ΟΕΑΝΑ Βόλου πήρε τη 2η θέση με 3 χρυσά, 4 ασημένια και 1 χάλκινο. Από τρία χρυσά κατά την τελευταία μέρα των αγώνων κατέκτησαν ακόμα ο ΝΟΙ , ο ΕΝΟΑ και ο ΙΟΘ.

Αναλυτικά ο πίνακας των μεταλλίων στην κατηγορία Ανδρών-Γυναικών ΕΔΩ.

Ο ΝΟΙ πήρε και τον τελικό των οκτακώπων.