ΝΟΙ: Μετάλλια στη Ρουμανία με την εθνική κωπηλασίας

Εικόνα του άρθρου ΝΟΙ: Μετάλλια στη Ρουμανία με την εθνική κωπηλασίας
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 19/09/2023, 11:20
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Στο Παντελίμον της Ρουμανίας βρέθηκαν αθλητές και αθλήτριες του ΝΟΙ για να συμμετάσχουν με τα χρώματα της εθνικής Ελλάδας, στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας, στις 16-17 Σεπτεμβρίου.

Η Νεφέλη Ντάρα κατέκτησε, με τις συναθλήτριές της, το χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα του τετραπλού Σκιφ Νεανίδων ενώ στο Σκιφ Νεανίδων κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο.

Χρυσό μετάλλιο κέρδισαν επίσης οι Δημήτρης Κούτρας και Βασίλης Κωστούλας στο αγώνισμα της Δικώπου άνευ Εφήβων και χάλκινο μετάλλιο στο αγώνισμα 8+Εφήβων, με πηδαλιούχο τη Δήμητρα Ντέμου.

Ο Ιάσονας Μουσελίμης κέρδισε, με τους συναθλητές του, χάλκινα μετάλλια στα αγωνίσματα Σκιφ Παίδων και Τετραπλό Σκιφ Παίδων.

Χάλκινα μετάλλια κατέκτησε επίσης ο Χρήστος Δημητρίου  στο Διπλό Σκιφ Παίδων και στο Τετραπλό Σκιφ Παίδων.

Τέλος, οι Αλέξανδρος Ζάρρας και Παύλος Κουτσαβέλης, με πηδαλιούχο τη Δήμητρα Ντέμου, κατέλαβαν την 5η θέση στο αγώνισμα της 8+ Παίδων και την 4η θέση στο αγώνισμα της Τετρακώπου άνευ Παίδων.