Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Μίνι 2005 της ΕΣΚΑΒΔΕ, ο ΠΑΣ αντιμετώπισε στο κλειστό γυμναστήριο της Λιμνοπούλας το IBC και κατάφερε να φτάσει στην νίκη με τελικό σκορ 54-46. Η νίκη αυτή δίνει από σήμερα, δύο αγωνιστικές πριν το τέλος, την πρόκριση στους αθλητές του ΠΑΣ στην επόμενη φάση ανεξαρτήτου αποτελέσματος στα δύο τελευταία παιχνίδια. Η σύνθεση της ομάδας: (Αναστασίου) Χρηστάκης, Αγγέλης Αλ, Σταμάτης, Τσίρμπας-Αναγνώστου, Μπάσιος, Τζιμογιάννης, Πόλιος, Αγγέλης Κ, Αποστόλου, Παπανικολάου, Βασιλείου, Παύλου ενώ στο συγκεκριμένο γκρουπ αθλητών ανήκουν και οι Καλαμπόκης, Γκόγκος, Παπατσάκωνας, Αγγέλης Η, Γκαρανάτσης