Μία 76χρονη γυναίκα έχασε τη ζωή της σήμερα το πρωί σε τροχαίο δυστύχημα που έγινε στην εθνική οδό Ιωαννίνων-Κακαβιάς, στο ύψος της διασταύρωσης Παρακαλάμου.
Το τροχαίο συνέβη όταν το αυτοκίνητο που οδηγούσε ένας 74χρονος, συγκρούστηκε με αυτοκίνητο που οδηγούσε ένας 60χρονος. Αποτέλεσμα της σύγκρουσης ήταν ο θανάσιμος τραυματισμός της 76χρονης, συνοδηγού του δεύτερου οχήματος, και ο τραυματισμός των δύο οδηγών.
Προανάκριση για τα αίτια και τις συνθήκες του δυστυχήματος διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Πωγωνίου Ιωαννίνων.