ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Μπάσκετ: Τι έκαναν Βίκος, ΑΓΣΙ, IBC σε άντρες και γυναίκες

Εικόνα του άρθρου Μπάσκετ: Τι έκαναν Βίκος, ΑΓΣΙ, IBC σε άντρες και γυναίκες
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Κύριος Τύπος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 20/11/2023, 09:15
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΜΠΑΣΚΕΤ

National League 1

2ος Όμιλος, 6η αγωνιστική

Σάββατο 18/11

Νήαρ Ηστ-Πρωτέας Γρεβενών 95-53

Αίολος Αγυιάς Πατρών-Βίκος Ιωαννίνων 73-69

Πανελλήνιος-Νίκη Βόλου 63-79

Εθνικός Λειβαδιάς-Τρίκαλα Basket 69-56

Τετάρτη 29/11

14.00 ΝΕΟΛ-Εθνικός

Ρεπό: ΓΣ Σοφάδων

 

Αίολος Αγυιάς Πατρών-Βίκος Ιωαννίνων 73-69

Δεκάλεπτα: 14-19, 41-48, 58-56, 73-69

Αίολος Αγυιάς Πατρών (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 14, Νιφόρας 6, Κολσούζογλου 20, Θανόπουλος 9 (1), Φραντζής 6, Παπαφωτίου 14 (2), Παπανδρεόπουλος 4, Χριστόπουλος, Αλαφοδήμος, Καραπιπέρης.

Βίκος Ιωαννίνων (Διαμαντάκος): Χείλαρης 11 (2), Τσιλούλης 4, Τάταρης 14, Αναγνωστάκης 7 (1), Μαυρογιάννης 11, Βακουφτσής 13 (3), Πάτρας 4, Μόρας 5.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 6 αγώνες)

1) Αίολος Αγυιάς Πατρών 11 454-430 24

2) Νήαρ Ηστ 10 437-391 46

3) Τρίκαλα Basket 9 344-296 48

4) Βίκος Ιωαννίνων 9 417-411 6

5) Νίκη Βόλου 8 410-412 -2

6) ΝΕΟ Ληξουρίου 7 309-283 26

7) Εθνικός Λειβαδιάς 7 316-318 -2

8) ΓΣ Σοφάδων 7 390-404 -14

9) Πανελλήνιος 7 423-464 -41

10) Εθνικός Πειραιά 6 252-261 -9

11) Πρωτέας Γρεβενών 6 325-407 -82

*ΝΕΟ Ληξουρίου και Εθνικός Πειραιά έχουν έναν λιγότερο.
** ΓΣ Σοφάδων, ΝΕΟ Ληξουρίου, Εθνικός Λειβαδιάς, Τρίκαλα Basket, Εθνικός Πειραιά και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 25/11)

Βίκος Ιωαννίνων-Πανελλήνιος

Νίκη Βόλου-Νήαρ Ηστ

Πρωτέας Γρεβενών-Εθνικός Λιβαδειάς

Εθνικός Πειραιά-ΓΣ Σοφάδων

Τρίκαλα Basket-ΝΕΟ Ληξουρίου

Ρεπό: Αίολος Αγυιάς Πατρών

 

 

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Αστέρας Τεμένης-ΑΟ Αχαγιά 82 58-65

ΓΣ Γαργαλιάνων-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 69-65

ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου-Ιωάννινα ΣΚ 68-78

Παναχαϊκή ΓΕ-Ιόνιος ΑΣ 90-72

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΚΑΕ Παραμυθιάς 77-85

Τετάρτη 22/11

19.00 ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-ΕΑ Προμηθέας 2014

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αχαγιά 4-1 9

2. ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 4-1 9

3. ΑΟ Αστέρας Τεμένης 4-1 9

4. Παναχαϊκή ΓΕ 3-2 8

5. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 3-1 7

6. Ιόνιος ΑΣ 2-3 7

7. Ιωάννινα ΣΚ 2-3 7

8. ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 2-3 7

9. ΓΣ Γαργαλιάνων 2-3 7

10. ΕΑ Προμηθέας 2014 2-2 6

11. ΚΑΕ Παραμυθιάς 1-4 6

12. ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-5 5


ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου-Ιωάννινα ΣΚ 68-78

Δεκάλεπτα: 18-20, 33-40, 50-56, 68-78

Διαιτητές: Χρόνης, Κηπώσης, Μούστρης

Αργοναύτης (Μιχαλόπουλος Αθ.): Λυμπερέας 4, Ρούζιος 14(3), Παλλαδινός 11(2), Δανίκας 10, Μιχόπουλος 8(2), Πρεδάρης 10(2), Μιχαλόπουλος Μ. 3, Κατσένης, Οικονόμου, Πουλιόγλου 6, Κύρκος, Φλεβάρης.

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Μάντζιος 13(1), Ζώτος 14, Πολύζος 7(1), Ραντιβόγεβιτς 9(2), Γκουντουβάς 20(1), Τσίρμπας 1, Χίντζιος 11(3), Πετσίτης, Δάσκαλος 2, Μπαρτζώκας 1.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΚΑΕ Παραμυθιάς 77-85

Δεκάλεπτα: 15-22, 33-43, 49-68, 77-85

Διαιτητές: Τσαρδούλιας Τ., Αγραφιώτης Β., Γκαρτζονίκας

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Τασουλής 6, Μητρόπουλος 16, Ματσάγγας 1, Λούντζης 3, Τσαταλάς 27(3), Πετρίδης 3(1), Τσόλης Ν. 4, Θεοδωρόπουλος 15, Ντούμας, Τούλιας, Σαββίδης, Παππάς 2.

Παραμυθιά (Τσιρώνης): Μπόγιτσιτς 18, Μαλλιός 11(1), Σωτηρίου 11(1), Κατσίβελος 14(1), Καμπακάς 10(2), Πετρόπουλος, Κακιούζης 14(1), Μπιλιούρης 6, Σκλήκας, Δαγκάκης 1, Κωσταράς.


Επόμενη αγωνιστική (6η, 26/11)

ΕΑ Προμηθεας2014-ΑΟ Αστέρας Τεμένης

ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου

Ιωάννινα ΣΚ-ΓΣ Γαργαλιάνων

ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου-Παναχαϊκή ΓΕ

ΑΟ Αχαγιά82-ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΚΑΕ Παραμυθιάς-Ιόνιος ΑΣ


Α2 γυναικών

2ος Όμιλος

Ανόρθωση Βόλου-Αναγέννηση Ν.Ρ. 59-53
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Πτολεμαϊδας 58-49
Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 79-42
Παναθλητικός-Ιωάννινα ΣΚ 71-33
Πανόραμα-Πάνθηρες Καβάλας 44-59
Άρης-Πιερικός Αρχέλαος 64-68
Ρεπό: ΑΕ Πυλαίας


Παναθλητικός-Ιωάννινα ΣΚ 71-33
Διαιτητές: Μαρτυγάκης-Πετράκης Κ.
Δεκάλεπτα: 11-8, 34-12, 53-24, 71-33
Παναθλητικός (Γυμνόπουλος): Χωλοπούλου 16(3), Τσινασλανίδου 6, Ντάλα 12(2), Κωφινά 7(1), Καμπερίδου 7(1), Σύρπα 18, Παντώτη 3(1), Βασιλείου 2, Αδαμίδου, Ομο, Ντιόπ.
Ιωάννινα ΣΚ (Τσιρώνης): Τσακτσίρα 3(1), Μπαρτζώκα 5, Βρασταμηνού 8, Κρητικού 4, Γιωτίτσα 6, Δημητριάδου 2, Βλάχβεη, Φαγογένη, Καλαντζή, Μπεκρή 4, Φερεντίδου, Ρίζου 1.


Η βαθμολογία
1) Πανσερραϊκός 12 434-300 134
2) Παναθλητικός 10 392-222 170
3) ΑΣ Πανόραμα 10 376-336 40
4) ΑΕ Πυλαίας 9 353-262 91
5) Βόλος 9 329-264 65
6) Αρης 9 310-351 -41
7) Πιερικός Αρχέλαος 9 321-373 -52
8) Πάνθηρες Καβάλας 8 338-288 50
9) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 7 288-362 -74
10) Ολύμπια Λάρισας 6 235-324 -89
11) Απόλλων Πτολεμαϊδας 6 286-399 -113
12) ΜΕΝΤ 5 204-266 -62
13) ΣΚ Ιωάννινα 5 193-312 -119

* ΑΕ Πυλαίας, ΣΚ Ιωάννινα, Ολύμπια Λάρισας, ΜΕΝΤ, Βόλος και Πάνθηρες Καβάλας έκαναν το ρεπό τους.
**ΜΕΝΤ και Παναθλητικός έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 26/11)
Πάνθηρες Καβάλας-Αρης
Πιερικός Αρχέλαος-Βόλος
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας
Απόλλων Πτολεμαϊδας-ΑΕ Πυλαίας
ΜΕΝΤ-ΑΣ Πανόραμα
ΣΚ Ιωάννινα-Πανσερραϊκός
Ρεπό: Παναθλητικός



ΕΤΙΚΕΤΕΣ
ΣΧΟΛΙΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Ντοτη3