ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Μπάσκετ: Νίκησε ο Βίκος, έχασαν οι υπόλοιποι

Εικόνα του άρθρου Μπάσκετ: Νίκησε ο Βίκος, έχασαν οι υπόλοιποι
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Κύριος Τύπος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 30/10/2023, 10:30
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΜΠΑΣΚΕΤ

A1 γυναικών

Αποτελέσματα

ΟΑ Χανίων-ΠΑΟΚ 62-81
Εύνικος-Πρωτέας Β. 45-55
Αθηναϊκός-Παναθηναϊκός 50-83
Ελευθερία Μ.-Ηρακλής 65-80
Νίκη Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα 82-68

Δεκάλεπτα: 18-20, 42-44, 65-54, 82-68
Νίκη Λευκάδας (Ζιάκας): Μόρα 21(2), Ζιάκα 7(1), Πολίτη 4, Γασπαράτου 5(1), Τσαβόνι 2, Παπαμαρκάκη 8(2), Ροντρίγκεζ 12(2), Μανίς 19(1).
ΠΑΣ Γιάννινα (Νανάκος): Δαμουλάκη 4, Σαρηγιαννίδου 13(2), Μαρίνη 16(3), Πράπα 5(1), Ξανθοπούλου, Άσμπερι 4, Πηλακούτα 12, Μάρκοβιτς 14.


Ολυμπιακός-Εσπερίδες Καλλιθέας 78-68


Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 8 353-246 107
2. Ηρακλής 7 311-276 35
3. Ελευθερία Μοσχάτου 7 281-265 16
4. Ολυμπιακός 6 257-205 52
5. Νίκη Λευκάδας 6 316-304 12
6. Εσπερίδες 6 299-291 8
7. ΠΑΟΚ 6 304-315 -11
8. Πρωτέας Βούλας 5 193-205 -12
9. Εύνικος 5 230-238 -8
10. ΠΑΣ Γιάννινα 5 251-296 -45
11. ΟΑ Χανίων 4 241-299 -58
12. Αθηναϊκός 4 238-334 -96

*Πρωτέας Βούλας και Ολυμπιακός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 4/11)
Εσπερίδες-Εύνικος
Πρωτέας Βούλας-Ελευθερία Μοσχάτου
Ηρακλής-Νίκη Λευκάδας
ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΑ Χανίων
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ-Αθηναϊκός

National League 1

2ος Όμιλος, 3η αγωνιστική

Πρωτέας Γρεβ.-Εθνικός ΟΦΠΦ 50-74

Βίκος Ιωαννίνων-Εθνικός Λιβαδειάς 74-59

Νήαρ Ηστ-Γ.Σ. Σοφάδων 83-73

Πανελλήνιος-Αίολος Αγυιάς Πατρών 63-74

Νίκη Βόλου-ΝΕΟ Ληξουρίου 59-74

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 3 αγώνες)

1) Αίολος Αγυιάς Πατρών 6 3-0 247-220 27

2) ΝΕΟ Ληξουρίου 5 2-1 236-217 19

3) Νήαρ Ηστ 5 2-1 214-203 11

4) Βίκος Ιωαννίνων 5 2-1 196-189 7

5) Τρίκαλα Basket 4 2-0 126-110 16

6) Εθνικός Λειβαδιάς 4 1-2 189-202 -13

7) Πανελλήνιος 4 1-2 225-239 -14

8) ΓΣ Σοφάδων 4 1-2 237-252 -15

9) Εθνικός ΟΦΠΦ 3 1-1 140-120 20

10) Νίκη Βόλου 0-3 188-215 -27

11) Πρωτέας Γρεβενών 2 0-2 125-156 -31

*Τρίκαλα Basket, Εθνικός ΟΦΠΦ και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.

 

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 4/11)

ΝΕΟ Ληξουρίου-Βίκος Ιωαννίνων

ΓΣ Σοφάδων-Νίκη Βόλου

Αίολος Αγυιάς Πατρών-Νήαρ Ηστ

Πανελλήνιος-Πρωτέας Γρεβενών

Τρίκαλα Basket-Εθνικός ΟΦΠΦ

Ρεπό: Εθνικός Λιβαδειάς


National league 2

1ος Όμιλος 

Αποτελέσματα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟ Αστέρας Τεμένης 61-66

Δεκάλεπτα: 18-17, 33-33, 51-49, 61-66

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Τασουλής 10, Ματσάγγας 5(1), Τσαταλάς 28(2), Λούντζης 1, Σταθόπουλος 5(1), Πετρίδης, Τσόλης Ν., Θεοδωρόπουλος 5(1), Ντούμας 2, Τούλιας, Σαββίδης 2, Τσόλης Γ. 3(1).

Αστέρας (Ξενούλης): Πέτροβιτς 9, Βουρνάς 14, Γκάτζιος 16, Τσουλέας 11(1), Σταθακόπουλος 2, Σακελλαρόπουλος 2, Καραγγελής 4, Ράπτης 5(1), Δούβος 3(1).

Ιόνιος ΑΣ-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 64-69

ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΓΣ Γαργαλιάνων 55-64

ΑΟ Αχαγιά 82-ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 81-68

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 62-66

ΕΑ Προμηθέας 2014-Ιωάννινα ΣΚ (1/11)

 

Βαθμολογία

1. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 2-0 4

2. ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 2-0 4

3. ΑΟ Αστέρας Τεμένης 2-0 4

4. ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 1-1 3

5. Ιόνιος ΑΣ 1-1 3

6. ΑΟ Αχαγιά 1-1 3

7. ΓΣ Γαργαλιάνων 1-1 3

8. Ιωάννινα ΣΚ 1-0 2

9. Παναχαϊκή ΓΕ 0-2 2

10. ΚΑΕ Παραμυθιάς 0-2 2

11. ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-2 2

12. ΕΑ Προμηθέας 2014 0-1 1

Επόμενη αγωνιστική (3η, 5/11)

ΑΟ Αστέρας Τεμένης-Ιόνιος ΑΣ

ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-ΚΑΕ Παραμυθιάς

ΓΣ Γαργαλιάνων-ΑΟ Αχαγιά 82

ΑΟ Αργοναύτης Ν.Κίου-ΕΑ Προμηθέας 2014

Ιωάννινα ΣΚ-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΓΣ Ιωαννίνων


A2 γυναικών

Ιωάννινα ΣΚ-ΜΕΝΤ 49-55
Δεκάλεπτα: 18-20, 34-32, 42-40, 49-55
Ιωάννινα ΣΚ (Τσιρώνης): Τσακτσίρα 5(1), Μπαρτζώκα 8(2), Κρητικού 11(3), Βρασταμηνού 7(1), Γιωτίτσα 7(1), Δημητριάδου 2, Βλάχβεη 5(1), Φαγογένη 2, Ρίζου 2.
ΜΕΝΤ (Σαμαρά): Αθανασιάδου 7(1), Στεργίου 19(1), Παπαδοπούλου 15(2), Κανελλοπούλου 1, Βλαχοπούλου, Σέρα 7, Κλεισιάρη 6(2).

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 8 321-189 132
2) Πανσερραϊκός 8 273-186 87
3) ΑΕ Πυλαίας 7 275-230 45
4) ΑΣ Πανόραμα 7 264-224 40
5) Πιερικός Αρχέλαος 6 200-241 -41
6) Αρης 6 200-244 -44
7) Πάνθηρες Καβάλας 5 207-162 45
8) Ανόρθωση Β. 5 198-157 41
9) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 5 196-257 -61
10) ΜΕΝΤ 4 162-187 -25
11) ΣΚ Ιωάννινα 4 160-241 -81
12) Απόλλων Πτολεμαϊδας 4 183-269 -86
13) Ολύμπια Λάρισας 3 145-197 -52

* Ολύμπια Λάρισας, ΜΕΝΤ, Ανόρθωση Β. και Πάνθηρες Καβάλας έκαναν το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 5/11)
Πάνθηρες Καβάλας-Πανσερραϊκός
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Πανόραμα
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Αρης
Απόλλων Πτολεμαϊδας-Ανόρθωση Β.
ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας
ΜΕΝΤ-Παναθλητικός
Ρεπό: ΣΚ Ιωάννινα

ΕΤΙΚΕΤΕΣ
ΣΧΟΛΙΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Ντοτη3