Άλλο ένα σινγκλ από το project «Πηλίου και Αιγαίου γωνία», κυκλοφορεί ο Δημήτρης Μπασδάνης. Είναι η διασκευή του παραδοσιακού τραγουδιού του Πηλίου «Μελαχροινό Αγάπησα» με τη φωνή της Λεμονιάς Μπέζα (νικήτριας του The Voice 2018).
Το «Μελαχροινό Αγάπησα» είναι το πέμπτο κατά σειρά single από τον επερχόμενο δίσκο του συνθέτη με τίτλο «Πηλίου και Αιγαίου γωνία», ο οποίος θα περιέχει πολλές συμμετοχές καλλιτεχνών
Ο δίσκος αναμένεται να κυκλοφορήσει από την Music Art Lab σε ψηφιακή και φυσική μορφή στις αρχές του 2023