Συνάντηση με την γιαννιώτισσα πρωταθλήτρια του parataekwondo, Έλενα Παπασταματοπούλου, είχε το πρωί της Τετάρτης ο δήμαρχος Ιωαννίνων, Θωμάς Μπέγκας, στο γραφείο του.
Η αθλήτρια έχει εξασφαλίσει τη συμμετοχή τους στους θερινούς ολυμπιακούς αγώνες στο άθλημα του parataekwondo, στο Παρίσι.
Σύμφωνα με τη σχετική ανακοίνωση, ο κ. Μπέγκας τόνισε ότι ο Δήμος θα στηρίξει την αθλήτρια και της ευχήθηκε να επιστρέψει με το χρυσό μετάλλιο, ενώ εξήρε τη δύναμη ψυχής και εξέφρασε τη λύπη του διότι «η Ελλάδα διαχρονικά δεν φροντίζει τα ξεχωριστά παιδιά της», όπως είπε.