Tην αντιπολεμική κωμωδία του Αριστοφάνη «Λυσιστράτη», σε διασκευή και σκηνοθεσία Κατερίνας Βασιλείου, ανεβάζει η Θεατρική Ομάδα Ραφτανιτών την Τετάρτη 26 Ιουνίου, στις 21:30, στο υπαίθριο θέατρο της ΕΗΜ, στον «Φρόντζο»
Παίζουν (αλφαβητικά): Γλυκερία Γόγολου, Κωσταντίνος Κιτσάκης, Πόπη Κοτζαμάνη, Κώστας Κούρτης, Μαρία Λοτζιανιώτη, Σπυριδούλα Μπουρνάκα, Χάρης Νικολάου, Μάκης Παπαδόπουλος, Θάνος Φώτης, Δώρα Φώτου, Χαρά Χουλιάρα, Σπύρος Χαρίσης.
Σκηνικά - κοστούμια: Κατερίνα Δημοπούλου, Πόπη Κοτζαμάνη, Σπύρος Χαρίσης, Θε.Ο.Ρα.
Εισιτήριο: 7 ευρώ.