Κόντε x2 και ξεκίνημα με νίκη

Εικόνα του άρθρου Κόντε x2 και ξεκίνημα με νίκη
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 20/08/2023, 22:55

Το επεισοδιακό, λόγω… πυλώνα φωτισμού παιχνίδι του ΠΑΣ με την Κηφισιά στην πρεμιέρα της σούπερ λίγκας, ολοκληρώθηκε σε δύο μέρες τελικά, με τρία γκολ. 3-0.

Και τα τρία για τον ΠΑΣ, και τα δύο από τον Πέδρο Κόντε, έναν φυσικό ηγέτη της ομάδας που έλειψε πολύ πέρυσι.

Τα χτεσινά, τα διαβάζετε εδώ

Σήμερα, στο β’ μέρος που έγινε Κυριακή λόγω του χτεσινού προβλήματος -με αρκετά λιγότερο κόσμο από χτες-, το σκηνικό δεν ήταν πολύ διαφορετικό.

Η Κηφισιά μπήκε καλύτερα μεν στο παιχνίδι, είχε μάλιστα και ένα γκολ στο 49’ με τον Τετέι, αλλά ο Τζήλος το ακύρωσε, βλέποντας το VAR, για φάουλ στην αρχή της φάσης.

Στο 53’ ο Κόντε έκανε δύο τα τέρματα του ΠΑΣ και τα δικά του, αυτή τη φορά με απευθείας φάουλ.

Η Κηφισιά προσπάθησε περισσότερο, είχε μια καλή ευκαιρία στο 75’ με τον Οζέγκοβιτς, ενώ στο 82’ ο Καραχάλιος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη.

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γκάρο έκλεισε το σκορ κάνοντας το 3-0, μετά από σέντρα του Παμλίδη.