Από χτες η οδός Εθνικής Αντιστάσεως, που «περνάει» δίπλα από το Κάστρο, είναι κλειστή για τα αυτοκίνητα και θα παραμείνει κλειστή για λίγες μέρες. Οπότε όσοι περνούν από εκεί καθημερινά, θα πρέπει να αλλάξουν το δρομολόγιό τους για να μην ταλαιπωρηθούν.
Σύμφωνα με πρόσφατη ανακοίνωση του Δήμου Ιωαννιτών, ο δρόμος θα είναι κλειστός μέχρι και τις 8 Οκτωβρίου. Κι αυτό για να γίνουν εργασίες διαμόρφωσης. Η οδός ανήκει στο «πακέτο» των οδών που «ανανεώνονται» τον τελευταίο χρόνο. Ήδη από σήμερα ξεκίνησαν οι εργασίες απόξεσης του ασφαλτοτάπητα και θα ακολουθήσει η ασφαλτόστρωση (όταν βέβαια ο καιρός καλυτερέψει).