Και συνεχίζει…

Εικόνα του άρθρου Και συνεχίζει…
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 20/03/2021, 23:28

Από εκεί που σταμάτησε στην κανονική διάρκεια, συνεχίζει ο ΠΑΣ Γιάννινα στα play outs, ξεκινώντας με νίκη επί του Ατρομήτου με 1-0 στους «Ζωσιμάδες».

O ΠΑΣ με αυτή τη νίκη ξεκίνησε με το δεξί το κυνήγι των βαθμών που θέλει για να λήξει οριστικά τη φετινή σούπερ λίγκα γι αυτό, αλλά το βασικότερο, έδειξε ότι βρίσκεται σε καλή αγωνιστική κατάσταση.

Στο πρώτο ημίχρονο, εκτός από το γκολ του Εραμούσπε στο 32’ που άνοιξε το σκορ, ο ΠΑΣ θα μπορούσε να είχε σκοράρει άλλες δύο φορές με τον Παμλίδη. Τη μια, τον σταμάτησε το δοκάρι στο 19’ και την άλλη ο Μανδάς, που έπιασε το πέναλτι στο 45’.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυνατά, είχε δοκάρι στο 61’, ο Κάργας έσωσε τον ΠΑΣ νωρίτερα από την ισοφάριση, οι γηπεδούχοι όμως είχαν και τις δικές τους καλές στιγμές. Ο Ενσικουλού στο 75’ έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους.

Με τη νίκη αυτή, ο ΠΑΣ έφτασε τους 34 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος παραμένει στους 28, με απόσταση 8 βαθμών από τον 13ο ΟΦΗ.

(φωτό: ΑΠΕ/Δ. Ραπακούσης)