Oikonomou pisoi Solarhub πίσω

Ήττα στο ΟΑΚΑ...

Εικόνα του άρθρου Ήττα στο ΟΑΚΑ...
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 20/02/2022, 23:26

H AEK ήταν πιο ουσιαστική στο κρίσιμο ματς του ΟΑΚΑ και επιβλήθηκε 2-0 του ΠΑΣ, ο οποίος, παρά τις απουσίες, «κράτησε» για ένα ημίχρονο.

Ο ΠΑΣ παραλίγο να προηγηθεί μόλις στο 5’, σε διπλό σουτ των Περέα-Οικονομόπουλου που απέκρουσε δις ο Τσιντώτας. Στη συνέχεια, δεν έλειψαν τα σκληρά μαρκαρίσματα και οι αντιπαραθέσεις στο γήπεδο, ενώ στο 14’ ο Περέα αποδείχθηκε πολύ γρήγορος για τον Βράνιες, αλλά η σέντρα του κόπηκε έγκαιρα.

Η ΑΕΚ στη συνέχεια πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και την κράτησε μέχρι το τέλος. Τσούμπερ και Ανσαριφαρντ είχαν καλές στιγμές και το ημίχρονο έκλεισε ισόπαλο.

Στην επανάληψη, ο Τσούμπερ ήταν οφσάιντ στο γκολ που έβαλε στο 50’, όχι όμως και ο Μάνταλος στο 69’ που με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Η ίδια περίπου εικόνα κρατήθηκε μέχρι το 88’, οπότε ο Μάνταλος εκτέλεσε κόρνερ, ο Ρίζος (που μπήκε στη θέση του Ποζνάσκι) δεν απομάκρυνε επαρκώς και ο Ανσαριφάρντ έκανε το 2-0.