Oikonomou pisoi Solarhub πίσω

Ήττα στην Κρήτη

Εικόνα του άρθρου Ήττα στην Κρήτη
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 03/04/2021, 22:16

Το αήττητο σερί του ΠΑΣ σταμάτησε στο Ηράκλειο, καθώς ο ΟΦΗ ανέτρεψε το σκορ και πήρε τη νίκη με 2-1.

O ΠΑΣ, παρότι πιέστηκε αρκετά στο πρώτο ημίχρονο και ο ΟΦΗ, τουλάχιστον με τον Σαρδινέρο στο 7’ (γλίτωσε το γκολ ο Πίρσμαν), πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος με 1-0, όταν στις καθυστερήσεις, ο Βάτερμαν σταμάτησε τον Καρτάλη αλλά ο Παμλίδης πήρε το «ριμπάουντ» και άνοιξε το σκορ.

Ο ΟΦΗ ισοφάρισε επτά λεπτά με την επανέναρξη, με τον Σαρδινέρο που έκλεψε τη μπάλα από τον Κάργα και πλάσαρε πάνω από τον Λοντίγκιν, για το 1-1.

Στο 60’ ο OΦH κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Κάργα, αφού πρώτα η φάση πέρασε από VAR και ο Σολίς έκανε το 2-1.

O ΠΑΣ πίεσε στη συνέχεια, ο Μιλιντσεάνου είχε ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 77', αλλά τελικά το σκορ δεν άλλαξε.