Το δέντρο της θα ανάψει η Αδελφότητα Σκλιβανιτών Ιωαννίνων αυτό το Σάββατο, 18 Δεκεμβρίου, στις 20:00, στην κεντρική πλατεία της Σκλίβανης.
«To ιστορικό πουρνάρι της κεντρικής πλατείας, σημείο αναφοράς για ολόκληρο το χωριό, θα φωταγωγηθεί και σε μια χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα θα προσφερθούν γλυκά, κονιάκ και ζεστό κρασί» αναφέρεται σε ανακοίνωση.
Η εκδήλωση είχε αναβληθεί, το προηγούμενο Σάββατο, λόγω κακοκαιρίας.