Ένα μεγάλο αφιέρωμα στον Άντζεϊ Βάιντα ξεκινάει την Κυριακή 29 Ιανουαρίου στον πολιτιστικό πολυχώρο «Δημήτρης Χατζής» με την προβολή της εμβληματικής ταινίας του πολωνού σκηνοθέτη «Η γη της επαγγελίας».
Την ταινία θα προλογίσουν ο Αλέξανδρος Τριανταφύλλου και ο Θανάσης Βικόπουλος, δημοσιογράφοι της ΕΡΤ3 και μέλη της κινηματογραφικής λέσχης εργαζομένων της ΕΡΤ3, η οποία και συνδιοργανώνει μαζί με το Πνευματικό Κέντρο του δήμου Ιωαννιτών το αφιέρωμα.
Η προβολή της ταινίας θα γίνει στις 20:30, με ελεύθερη είσοδο.