Την εξαιρετική ταινία του Γουές Άντερσον «The Grand Budapest Hotel» προβάλλει το Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Ιωαννιτών τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου, στις 21:00, στην αυλή του πολιτιστικού πολυχώρου «Δημ. Χατζής», στα παλιά σφαγεία.
Η υπόθεση: Στα τέλη της δεκαετίας του 1920 και ενώ η Ευρώπη κινείται ανέμελα στους ρυθμούς του Μεσοπολέμου, ο κύριος Γκουστάβ είναι ο υποδειγματικά πολυάσχολος ρεσεψιονίστ του The Grand Budapest Hotel. Μέχρι όμως να…
Πρωταγωνιστούν: Ρέιφ Φάινς, Μάρει Άμπραχαμ, Τζουντ Λο, Τίλντα Σουίντον, Τόνι Ρεβολόρι.
Η είσοδος είναι ελεύθερη.