Φιλική ήττα στη Λάρισα

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 02/08/2017, 23:47

Με 2-1 έχασε ο ΠΑΣ Γιάννινα στη Λάρισα, από την ΑΕΛ, στην «άτυπη ρεβάνς» του φιλικού του Καρπενησίου. Ο ΠΑΣ βρέθηκε πίσω στο σκορ από χτύπημα πέναλτι που χτύπησε ο Γιαννιτσάνης στο 41’ και ενώ ήδη, είχε ακυρωθεί ως οφσάιντ γκολ του ΠΑΣ με το Νικολιά. Ο Βελλίδης που επέστρεψε ως βασικός κάτω από τα δοκάρια, είχε δύο πολύ καλές επεμβάσεις στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη, ο Νικολιάς ισοφάρισε με πολύ ωραίο γκολ στο 61’ και το σκορ έκλεισε για τους γηπεδούχους ο Κρίζμαν στο 79’

Λάρισα: Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο, Γκόλιας, Ζίζιτς, Κόντορ, Ανδρεόπουλος, Λαμπρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Περόνε, Αγκάνοβιτς, Γιαννιτσάνης

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μπέριος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Γιάκος, Γαρουφαλιάς, Νικολιάς, Χαλκιαδάκης, Ναδάλες, Κόντε