Συντακτης: κύριος Τύπος
Δημοσιευση: 7-02-2022, 09:30
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Ήττα που βάζει σε περιπέτειες, γνώρισε το IBC στον Παλαμά Καρδίτσας, με 79-66, στη Β' εθνική. Ο ΑΓΣΙ δεν έπαιξε με τον Αίολο ενώ στη Γ εθνική, ο Σπάρτακος επιβεβαίωσε την ανωτερότητά του στην κατηγορία με νίκη επί του Αλμυρού, εκτός έδρας. στο ντέρμπι κορυφής.

 

3ος Όμιλος (14η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Μελίκη-Έσπερος ΓΣ Λαμίας 48-70

Δόξα Λευκάδας-Νίκη Βόλου ΑΝΑΒΟΛΗ

Τιτάνες Παλαμά-Ιωάννινα ΣΚ 79-66

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ερμής Σχηματαρίου 78-97

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αίολος Τρικάλων ΑΝΑΒΟΛΗ 16/2

Πρωτέας Γρεβενών-Ίκαροι Τρικάλων ΑΝΑΒΟΛΗ 16/2

Οι αγώνες αναλυτικά:

Τιτάνες Παλαμά-Ιωάννινα ΣΚ

Δεκάλεπτα: 17-8, 33-28, 51-43, 79-66

Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 6, Μάνος 3(1), Καραδημας 7(2), Τσούμας Σ. 24(2), Σφακιανός 2, Ξένος 3(1), Φαλιάκης 6(2), Μανδαλάκης 24, Αρχοντούλης 2, Βλάχος 2

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Κωνσταντινίδης 2, Τσατάλας 11(1), Ξιούρας 16(2), Μπαρτζώκας 7, Σφούγγαρης 3(1), Καραθανάσης, Σπηλιόπουλος 18(3), Παντσιος 9(1), Μαγκλάρας, Χατζηαγοράκης, Καραμπίνης 3

 

Η βαθμολογία

1. Ερμής Σχηματαρίου 12-1 25

2. Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι 10-2 22

3. Ικαροι Τρικάλων 10-2 22

4. Εσπερος Λαμίας 9-4 22

5. Δόξα Λευκάδας 8-4 20

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 7-5 19

7. Νίκη Βόλου 5-7 17

8. Πρωτέας Γρεβενών 5-7 17

9. Αναγέννηση Καρδίτσας 4-9 17

10. ΣΚ Ιωάννινα 3-10 16

11. Τιτάνες Παλαμά 3-10 16

12. Ολυμπιακός Βόλου 3-9 15

13. ΓΑΣ Μελίκης 3-9 15

* Πρωτέας Γρεβενών, Ικαροι Τρικάλων, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Αίολος Τρικάλων Γόμφοι, Δόξα Λευκάδας, Νίκη Βόλου και Ολυμπιακός Βόλου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (13/2)

Ίκαροι Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Αϊολος Τρικάλων-Μελίκη

Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας

Νίκη Βόλου-Τιτάνες Παλαμά

Ιωάννινα ΣΚ-Αναγέννηση Καρδίτσας

Ερμής Σχηματαρίου-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών

 

 

Αήττητος ο Σπάρτακος στη Γ’ εθνική

 

4ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΕ Αγρινίου-ΓΣ Αγριάς 64-75

Νίκαια Λάρισας-ΓΣ Σοφάδων 55-67

Αχέρων Καναλακίου-ΑΟ Τρίκαλα 77-79

Αμπελώνας-Αναγέννηση Λαμίας 88-73

ΓΣ Αλμυρού-Σπάρτακος Ιωαννίνων 55-57

Δεκάλεπτα: 15-17, 30-28, 45-40, 55-57

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 4, Μαμούρας 2, Παπούλιας 14(3), Πολίτης 14(3), Χασιώτης, Τσαβές 2, Τάσσος 13, Βαλαμούτης 6(1).

Σπάρτακος (Ρήγγας Ν.): Πρεμέτης, Κολότσιος 9(1), Αναγνωστάκης 4, Λαμπρόπουλος 4, Καστανιώτης, Ιωακειμίδης 19(2), Σταυρόπουλος 11, Δήμος 4, Θώδης 6(1).

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 20 (10-0)

2. ΓΣ Αλμυρού 18 (8-2)

3. ΑΟ Τρίκαλα 17 (7-3)

4. ΓΣ Σοφάδων 17 (7-3)

5. Αμπελώνας 17 (7-3)

6. Αχέρων Καναλακίου 14 (4-6)

7. ΓΣ Αγριάς 13 (3-7)

8. Αναγέννηση Λαμίας 13 (3-7)

9. ΓΕ Αγρινίου 11 (1-9)

10. Νίκαια Λάρισας 10 (0-10)

Επόμενη αγωνιστική (11η, 13/2)

ΑΟ Τρίκαλα-Αμπελώνας

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αχέρων Καναλακίου

ΓΣ Σοφάδων-ΓΣ Αλμυρού

ΓΣ Αγριάς-Νίκαια Λάρισας

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΕ Αγρινίου


Α' ΕΣΚΑΒΔΕ

12Η αγωνιστική

Α  γ  ώ  ν  α  ς
Σκορ
Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ – ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ. 69 -71
ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Κ.Α.Ε. ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓ/ΤΣΑΣ 79 -48
Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – ΙΟΝΙΟΣ Α.Σ. αναβολή covid
Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – Α.Σ ΜΟΛΟΣΣΩΝ 78 – 98


Ομάδα
Βαθ
Αγών
Κ.Α.Ε. ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ
19
10
Α.Σ ΜΟΛΟΣΣΩΝ
19
11
ΙΟΝΙΟΣ Α.Σ.
19
10
Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ
17
10
Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ
15
11
ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
15
11
ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ.
13
10
ΦΑΙΑΚΑΣ
12
10
Κ.Α.Ε. ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓ/ΤΣΑΣ
7
9










Β' ΕΣΚΑΒΔΕ

12η Αγωνιστική

Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
Α.Σ ΒΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ο. ΠΑΡΓΑΣ 74 -59
Α.Ο. ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Γ.Ο. ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 20-0α.α
ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΛΙΟΒΟΥΝΙΩΝ – Α.Σ ΑΣΤΡΑΚΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 47 – 68
Α.Ο. ΛΟΥΡΟΥ – Α.Ο.Κ. ΠΩΓΩΝΙΟΥ 44 – 66


Ομάδα
Βαθ
Αγών
ΑΣΤΡΑΚΑ
20
10
Α.Ο. ΠΑΡΓΑ
18
10
Α.Ο.Κ. ΠΩΓΩΝΙΟΥ
17
10
ΒΙΚΟΣ
17
10
Α.Ο. ΚΟΝΙΤΣΑΣ
14
10
Α.Ο. ΛΟΥΡΟΥ
13
10
ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΛΙΟΒΟΥΝΙΩΝ
9
10
Α.Γ.Ο. ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ
0
10
200 λέξεις απομένουν.
σχετικα αρθρα
iper piso solidus