Oikonomou pisoi

Επέστρεψε στις νίκες ο ΑΓΣΙ

Εικόνα του άρθρου Επέστρεψε στις νίκες ο ΑΓΣΙ
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 03/12/2018, 15:49

Ο ΑΓΣΙ ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 13-4, με τους φιλοξενούμενους να ροκανίζουν τη διαφορά, μειώνοντας στους τρεις στη λήξη του δεκαλέπτου (20-17). Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι περίπου και τα μέσα της δεύτερης περιόδου (27-24). Από εκείνο το σημείο και μετά, ο ΑΓΣΙ παίζοντας εξαιρετική άμυνα, έτρεξε επιμέρους 16-7, κλείνοντας το ημίχρονο μπροστά με 43-31.

Η διαφορά συνέχιζε να βρίσκεται πάνω από τους δέκα και στο τρίτο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στους οχτώ στο 27΄ (50-42). Στο υπόλοιπο του αγώνα, οι παίχτες του ΑΓΣΙ ήταν αποφασισμένοι να καθαρίσουν το παιχνίδι και σταδιακά ανέβασαν τη διαφορά ακόμα και στους είκοσι πόντους (67-47).

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 43-31, 56-45, 82-70

ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης-Τσαμπαλάς): Καννής 16(1), Ζαμπέτης 10, Σαχπατζίδης 2, Καλφαλίδης, Μπαζάκας, Πουρνάρας 6, Χρύσης 15(2), Μάκης 10(2), Παπανικολάου 2, Θυμνιός 16, Φίλιος 1, Θώδης 4

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιάμπας 6, Τσούμας 6, Χανέλλι 8(1), Ζωιτσάκος 8, Γκογκίδης 16(1), Κατσαδούρος 8(1), Καραϊσκάκης 2, Μακρής 1, Καραδήμας 8, Αρχοντούλης 4, Γκαγκανάσιος 3

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο ΑΓΣΙ (U 20)

Ο ΑΓΣΙ (U 20) έδειξε ανταγωνιστικό πρόσωπο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, κόντρα στον ισχυρό Πρωτέα Ηγουμενίτσας, όμως ηττήθηκε με 64-61.

Τα δεκάλεπτα: 22-12, 34-32, 47-49, 61-64

Διαιτητές: Ντάγκας, Λειβαδίτης

ΑΓΣΙ U 20 (Αυγερινός): Τσιμιχόδημος, Ψιλοδημητρακόπουλος 13, Σταλίκας 4, Κωστής, Κονταξής, Μουστακλής, Μπαζάκας 19(1), Μπάρκας 1, Τσίγκας 18(3), Κολόκας 6

Πρωτέας Ηγουμενίτσας (Αλεξίου): Τσάγκας 2, Κατσής 5(1), Ντούσκος 2, Μπέζας 9(2), Χαντέλης 10(2), Μάλλιος 23(1), Κρανής 8, Δηλαβέρης 6