Το θεατρικό δρώμενο «… είναι κι αυτά που θέλουμε να πούμε» θα παρουσιάσουν το Κέντρο δημιουργικής απασχόλησης παιδιών «Ρόδα» του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Ιωαννιτών και η Ομάδα Θεάτρου Εφήβων της «Ρόδας» την Παρασκευή 24 Ιουλίου, στις 20:00, στον αύλειο χώρο του Μουσείού Αργυροτεχνίας Ιωαννίνων.
Η παρουσίαση θα γίνει σε συνεργασία με το Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς και την Εφορεία Αρχαιοτήτων Ιωαννίνων.
Πρόκειται για μια μικρή παράσταση βασισμένη σε σκέψεις, συναισθήματα, ανησυχίες και αναζητήσεις των εφήβων. Όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, τα κείμενα τα έχουν γράψει τα παιδιά.
Σκηνοθεσία-εμψύχωση: Γιάννα Κούλα.
Παίζουν: Χρυσάνθη Μπουσβάρου, Μυρτώ Σαββαντίδου, Σμαράγδα Λάμπρου, Μυρτώ Κατσαρού, Εβίνα Κωστάκη, Στέφανος Παπαγεωργίου, Αλέξης Παπαγεωργίου, Νεφέλη Ζιαμπίρη, Αίμιλυ Νούσια, Σόνια Ντάγκα, Ζωή Ντακαλέτση.
Η είσοδος είναι ελεύθερη.