Σε συνέχεια απόφασης της 6ης ΥΠΕ , λόγω υπηρεσιακών αναγκών, το Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων «Χατζηκώστα» θα εφημερεύσει εκτάκτως στις 15/3/2020 αντί του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Ιωαννίνων.
Το Πανεπιστημιακό έχει ξεκινήσει απολυμάνσεις (γίνονται από σήμερα σε πολλές δημόσιες υπηρεσίες) από τις κλινικές και η διαδικασία θα συνεχιστεί τις επόμενες ημέρες
Το νοσοκομείο υπενθυμίζει στο κοινό ότι θα πρέπει να ακολουθεί τις οδηγίες του ΕΟΔΥ για την προσέλευση του στα Νοσηλευτικά ιδρύματα.