Ένα ακόμη κρούσμα διάρρηξης σε εκκλησία του νομού Ιωαννίνων σημειώθηκε χτες Σάββατο 2 Ιουλίου. Συγκεκριμένα, χθες το μεσημέρι στο Αστυνομικό Τμήμα Πυρσόγιαννης, καταγγέλθηκε κλοπή στον Ιερό Ναό Αγίου Αθανασίου στους Χιονάδες Ιωαννίνων. Μετά τα μεσάνυχτα του Σαββάτου, άγνωστοι δράστες διέρρηξαν την εκκλησία και αφαίρεσαν τρεις ασημένιους σταυρούς, ένα χρυσό μενταγιόν, δύο μουσαμάδες στους οποίους απεικονίζονταν η Βάπτιση και η Ανάσταση του Κυρίου, καθώς και χρηματικό ποσό από το παγκάρι. Προανάκριση ενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Πυρσόγιαννης.