Δύο αυτόνομα διαδικτυακά εργαστήρια δημιουργικής απασχόλησης, για ενήλικες, με την εικαστικό Δέσποινα Ανδρέου, διοργανώνει το Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς. Αξιοποιώντας απλές τεχνικές και ανακυκλώσιμα υλικά όπως παλιές εφημερίδες, υφάσματα, σύρμα κ.ά, οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να δημιουργήσουν διακοσμητικά αντικείμενα.
Αναλυτικά:
-Δευτέρα 14 Ιουνίου (ώρες 10:00-12:00) εργαστήρι «Φιγούρες ψαριών»
-Τετάρτη 16 Ιουνίου (ώρες 10:00-12:00) εργαστήρι «Μελωδοί»
Η συμμετοχή στα εργαστήρια είναι δωρεάν.
Απαραίτητη η δήλωση συμμετοχής στη διεύθυνση TirlaV@piraeusbank.gr, γράφοντας ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο επικοινωνίας και τον τίτλο του εργαστηρίου. Οι 40 πρώτοι κάθε εργαστηρίου θα ειδοποιηθούν και θα λάβουν οδηγίες για τα υλικά και την εισαγωγή τους στη διαδικτυακή δράση.