Δεύτερη νίκη για τον ΠΑΣ WBC

Εικόνα του άρθρου Δεύτερη νίκη για τον ΠΑΣ WBC
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 10/11/2019, 18:37
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΜΠΑΣΚΕΤ

Με πρωταγωνίστρια τη Μοντγκόμερι και από κοντά τις Καλχούν και Τακ, ο ΠΑΣ WBC πήρε τη δεύτερή του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας μπάσκετ, με ένα εξαιρετικό τελευταίο δεκάλεπτο.

Εκεί, οι παίκτριες του Γιώργου Σιαμέτη υπερέβαλαν εαυτές και με ένα δυνατό σερί που κατέληξε σε ένα επιμέρους 27-11, γύρισαν το ματς, με την πολύτιμη συμπαράσταση του κόσμου.

Ο ΠΑΣ ήταν πίσω στο σκορ μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, παρακολουθώντας όμως τις φιλοξενούμενες. Στο 30’ η Δάφνη προηγήθηκε με επτά πόντους, ωστόσο το τρομερό τελευταίο δεκάλεπτο έφερε το ροζ φύλλο στον ΠΑΣ, που πήρε τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 13-16, 24-26, 34-41, 61-52

ΠΑΣ (Σιαμέτης): Ντόκου, Μοντγκόμερι 25(2), Κατσαμούρη , Ξανθοπούλου 2, Τζήμου 5(1), Κάλχουν 16(1), Χρηστάκη 2, Ντάλα, Κανέλλου, Τακ 11.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Μπουμπούς): Κόουλινγκ 10(3), Μαγκλάρα 2, Γρηγορίου 3(1), Τσέρι 12(1), Κοντογεώργου 3, Γκρίτζα 6, Λανγκ 16(2).