Συντακτης: κύριος Τύπος
Δημοσιευση: 21-11-2022, 09:37
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Α1 μπάσκετ γυναικών

Εύνικος- ΠΑΣ Γιάννινα 61-46

Ολυμπιακός- Παναθηναϊκός 89-74

Νίκη Λευκάδας- ΠΑΟΚ 62-55

Ελευθερία Μοσχάτου- Ο.Α. Χανίων 83-62

Εσπερίδες Καλλιθέας- Πρωτέας Βούλας 74-65

Παναθλητικός Συκεών- Δάφνη Αγίου Δημητρίου 61-56


Η βαθμολογία:

1. Ολυμπιακός 14 (7-0)

2. Παναθηναϊκός 13 (6-1)

3. Ελευθερία Μοσχάτου 12 (5-2)

4. ΠΑΟΚ 12 (5-2)

5. Εσπερίδες Καλλιθέας 11 (4-3)

6. Νίκη Λευκάδας 10 (3-4)

7. Ο.Α. Χανίων 10 (3-4)

8. Πρωτέας Βούλας 10 (3-4)

9. Εύνικος 9 (2-5)

10. ΠΑΣ Γιάννινα 9 (2-5)

11. Παναθλητικός Συκεών 8 (1-6)

12. Δάφνη Αγίου Δημητρίου 8 (1-6)



Η επόμενη αγωνιστική(30/11)

ΠΑΣ Γιάννινα- Νίκη Λευκάδας

ΠΑΟΚ- Εσπερίδες Καλλιθέας

Πρωτέας Βούλας- Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός- Ο.Α. Χανίων

Παναθλητικός Συκεών- Ελευθερία Μοσχάτου

Δάφνη Αγίου Δημητρίου- Εύνικος



Α2 μπάσκετ γυναικών

3ος όμιλος


ΣΚ Ιωάννινα-Ολύμπια Λάρισας 54-50

ΧΑΝΘ-Λασσάνης Κοζάνης 45-38

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 62-43

Απόλλων Καλαμαριάς-Αρης 56-80


Η βαθμολογία

1) Αρης 10 460-235 225

2) ΧΑΝΘ 9 233-226 7

3) Ολύμπια Λάρισας 9 342-340 2

4) Απόλλων Πτολεμαΐδας 9 330-293 37

5) Απόλλων Καλαμαριάς 9 375-358 17

6) ΣΚ Ιωάννινα 7 247-255 -8

7) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 7 261-339 -78

8) Αστέρας Καβάλας 7 215-293 -78

9) Λασσάνης Κοζάνης 5 235-359 -124

* Αστέρας Καβάλας, Αρης, ΣΚ Ιωάννινα, Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, ΧΑΝΘ και Λασσάνης Κοζάνης έκαναν το ρεπό τους.


Η επόμενη αγωνιστική (7η, 27/11)

Λασσάνης Κοζάνης-ΣΚ Ιωάννινα

Ολύμπια Λάρισας-Αστέρας Καβάλας

Αρης-Απόλλων Πτολεμαΐδας

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΧΑΝΘ

Ρεπό: Απόλλων Καλαμαριάς


Β’ εθνική ανδρών


Δόξα Λευκάδας-Τρίκαλα Basket 372-74
Φίλιππος Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 82-69
Εσπερος Λαμίας-Νίκη Βόλου 97-68
Ολυμπιακός Βόλου-Ναύαρχος Βότσης 85-86
Βίκος Ιωαννίνων-Αναγέννηση Καρδίτσας 102-56
Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών


Η βαθμολογία

1) Εσπερος Λαμίας 14 664-468 196

2) Βίκος Ιωαννίνων 12 520-358 162

3) Φίλιππος Βέροιας 12 539-481 58

4) Τρίκαλα Basket 11 476-401 75

5) Δόξα Λευκάδας 10 466-371 95

6) Νίκη Βόλου 10 472-449 23

7) Ναύαρχος Βότσης 9 451-572 -121

8) Αναγέννηση Καρδίτσας 8 441-599 -158

9) Πρωτέας Γρεβενών 7 431-508 -77

10) Ολυμπιακός Βόλου 6 399-515 -116

11) ΑΓΣ Ιωαννίνων 6 397-534 -137

*Πρωτέας Γρεβενών, Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Βίκος Ιωαννίνων, Τρίκαλα Basket και Δόξα Λευκάδας έκαναν το ρεπό τους.


Η επόμενη αγωνιστική (8η, 26/11)

Νίκη Βόλου-Φίλιππος Βέροιας

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας

Τρίκαλα Basket-Βίκος Ιωαννίνων

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου

Ναύαρχος Βότσης-Πρωτέας Γρεβενών

Ρεπό: Εσπερος Λαμίας


Γ’ εθνική

4ος όμιλος


ΑΟ Τρίκαλα-Τιτάνες Παλαμά, 76-62

Αχέρων Καναλακίου-Ανόρθωση Βόλου  64-80

Νίκαια Λάρισας-Αμφισσα  64-75

Αλμυρός-Αμπελώνας  81-65

ΣΚ Ιωάννινα-Σοφάδες (αναβλήθηκε)

Αγριά-Παραμυθιά  55-69


Η βαθμολογία

1) Αλμυρός 13 593-472 121

2) Σοφάδες 12 514-408 106

3) Τιτάνες Παλαμά 12 559-504 55

4) ΑΟ Τρίκαλα 12 513-472 41

5) Παραμυθιά 11 477-444 33

6) Ανόρθωση Βόλου 11 540-528 12

7) Αμφισσα 11 485-488 -3

8) ΣΚ Ιωάννινα 10 448-390 58

9) Αμπελώνας 9 462-528 -66

10) Νίκαια Λάρισας 8 479-557 -78

11) Αγριά 7 442-547 -105

12) Αχέρων Καναλακίου 7 364-538 -174

*Σοφάδες και ΣΚ Ιωάννινα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο


Η επόμενη αγωνιστική (8η, 27/11)

Νίκαια Λάρισας-Αγριά

Αμφισσα-Αχέρων Καναλακίου

Ανόρθωση Βόλου-ΑΟ Τρίκαλα

Τιτάνες Παλαμά-ΣΚ Ιωάννινα

Σοφάδες-Αλμυρός

Αμπελώνας-Παραμυθιά


Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ-β’ όμιλος

5η Αγωνιστική

Α.Σ. ΑΣΤΡΑΚΑ – Γ.Ε. ΚΕΡΚΥΡΑΣ   72 -77

Α.Σ. ΙΟΝΙΟΣ – ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ 64 -53

Α.Σ. ΛΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ        (30/11)     

ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ    69 -47

ΡΕΠΩ : Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ


Ομάδα
Βαθ
Αγών
Ν
Η
ΙΟΝΙΟΣ Α.Σ.
8
4
4
0
Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ
7
4
3
1
Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ
7
4
3
1
ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ.
6
4
2
2
Γ.Ε. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
6
5
1
4
ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
6
4
2
2
Α.Σ. ΛΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
5
4
1
3
Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ
5
3
2
1
Α.Σ. ΑΣΤΡΑΚΑ
4
4
0
4



Α2 Βόλεϊ γυναικών

ΕΑ Λαρίσης-Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3 - 0

ΜΑΣ Νέα Γενεά-ΦΓΣ Πρέβεζας 0 - 3

Φοίνικας Αλεξανδρούπολης-ΕΟ Σταυρούπολης 3 - 1

ΑΣ Γιάννενα-ΑΣ Αργώ Βόλου 3 - 0

ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας-ΠΑΣ Γιάννινα 1 - 3

ΟΠΑΘ Περσέας-ΓΣΓ Νίκη 3 - 0




Σετ 

Θ. 

Ομάδα 

Βαθ. 

ΑΓ. 

Ν 

Η 

Υπέρ 

Κατά 

Ratio 

1
ΦΓΣ Πρέβεζας
12
4
4
0
12
0
-
2
Φοίνικας Αλεξανδρούπολης
10
4
4
0
12
6
2,0000
3
ΜΑΣ Νέα Γενεά
9
4
3
1
9
4
2,2500
4
ΑΣ Γιάννενα
9
4
3
1
11
6
1,8333
5
ΕΑ Λαρίσης
9
4
3
1
11
5
2,2000
6
ΟΠΑΘ Περσέας
9
4
3
1
9
4
2,2500
7
ΠΑΣ Γιάννινα
7
4
2
2
8
7
1,1429
8
ΓΣΓ Νίκη
5
4
2
2
6
8
0,7500
9
ΕΟ Σταυρούπολης
1
4
0
4
4
12
0,3333
10
ΑΣ Αργώ Βόλου
1
4
0
4
3
12
0,2500
11
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
0
4
0
4
0
12
0,0000
12
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας
0
4
0
4
3
12
0,2500


Επόμενη αγωνιστική

26/11/2022 17:00 ΓΣΓ Νίκη-ΜΑΣ Νέα Γενεά

26/11/2022 18:00 ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΠΑΘ Περσέας

26/11/2022 18:00 ΑΣ Αργώ Βόλου-ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας

26/11/2022 18:00 Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός-Φοίνικας Αλεξανδρούπολης

26/11/2022 18:00 ΦΓΣ Πρέβεζας-ΕΑ Λαρίσης

27/11/2022 18:00 ΕΟ Σταυρούπολης-ΑΣ Γιάννενα


Α2 βόλεϊ ανδρών

ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου-ΓΣ Πανηπειρωτικός 3 - 0

ΧΑΝΘ-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2 - 3

ΑΟ Καβάλας-ΑΣ Ελπίς 3 - 1

ΕΑ Λαρίσης-ΑΠΣ Ήφαιστος 1 - 3

ΑΕΝ Πανοράματος-ΑΣ Μακεδονικός 2 - 3

ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής- ΑΣ Ερμογένης 3 - 0




Σετ 

Θ. 

Ομάδα 

Βαθ. 

ΑΓ. 

Ν 

Η 

Υπέρ 

Κατά 

Ratio 

1
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης
11
4
4
0
12
2
6,0000
2
ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
10
4
4
0
12
5
2,4000
3
ΧΑΝΘ
9
4
3
1
11
5
2,2000
4
ΕΑ Λαρίσης
9
4
3
1
10
4
2,5000
5
ΑΠΣ Ήφαιστος
8
4
2
2
10
8
1,2500
6
ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου
7
4
2
2
9
6
1,5000
7
ΑΣ Ελπίς
5
4
2
2
7
8
0,8750
8
ΑΣ Μακεδονικός
5
4
2
2
8
10
0,8000
9
ΑΕΝ Πανοράματος
4
4
1
3
8
11
0,7273
10
ΑΟ Καβάλας
4
4
1
3
6
10
0,6000
11
ΑΣ Ερμογένης
0
4
0
4
0
12
0,0000
12
ΓΣ Πανηπειρωτικός Ιωαννίνων
0
4
0
4
0
12
0,0000


Επόμενη αγωνιστική

26/11/2022 17:30 ΑΠΣ Ήφαιστος-ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
26/11/2022 18:00 ΑΣ Ερμογένης-ΑΕΝ Πανοράματος
26/11/2022 19:00 ΑΣ Μακεδονικός-ΑΟ Καβάλας
26/11/2022 20:00 ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου
26/11/2022 20:00 ΑΣ Ελπίς -ΧΑΝΘ
27/11/2022 17:00 ΓΣ Πανηπειρωτικός-ΕΑ Λαρίσης


200 λέξεις απομένουν.
σχετικα αρθρα
iper piso