Εικόνα του άρθρου Ατρόμητος-ΠΑΣ: Οδυνηρή ανατροπή
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Κύριος Τύπος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 10/10/2022, 23:06
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο ΠΑΣ έχασε 2-1 στο Περιστέρι, με οδυνηρό, όπως εξελίχθηκε τρόπο, καθώς προηγήθηκε, αλλά το ματς γύρισε μέσα σε 11 λεπτά.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και τον περισσότερο χώρο σχεδόν καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς.

Ο Ροσέρο όμως ήταν αυτός που έκανε την πιο καθαρή ευκαιρία του ημιχρόνου για τον ΠΑΣ, όταν τον σταμάτησε ο Γιαννιώτης.

Ο ΠΑΣ ανέβηκε κάπως στο δεύτερο μέρος και στο 63’ προηγήθηκε. Ο Παντελάκης πήδηξε μόνος του στην καρδιά της άμυνας του Ατρομήτου, η κεφαλιά βρήκε στον Μαυρομάτη και κατέληξε στα δίχτυα, καθώς ο Γιαννιώτης πήγαινε προς την άλλη γωνία.

Λίγο αργότερα ήταν σειρά του Σούλη για μεγάλη απόκρουση, σε σουτ του Κλωναρίδη.

Στο 75’ ο Κιάρτασον με κεφαλιά, μετά από σέντρα-σουτ του Τζαβίδα, ισοφάρισε. Ο ΠΑΣ έπαιξε με τριάδα στην άμυνα για να κρατήσει το σκορ, ωστόσο στο 86’ ο Κιάρτασον διπλασίασε δικά του και ομαδικά τέρματα: 2-1.

Ο ΠΑΣ παραμένει με μια μόνο νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ ο Ατρόμητος «γύρισε» ματς για τρίτη φορά φέτος.