Την ανακοίνωση της έναρξης αποσυναρμολόγησης του κλειστού ξιφασκίας στο Ελληνικό, έκανε ο περιφερειάρχης Αλέκος Καχριμάνης, κατά το συνήθη τρόπο, με ανάρτηση στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook.
Υπενθυμίζεται ότι πρόκειται για το κλειστό που θα μεταφερθεί στα Ιωάννινα, με προγραμματική σύμβαση που υπογράφηκε με τη ΓΓ Αθλητισμού και το ΠΕΑΚΙ και αρχικό κόστος 1,2 εκατ. ευρώ που θα αντληθούν από το Περιφερειακό Ταμείο Ανάπτυξης.
Το κλειστό θα μεταφερθεί στα Ιωάννινα και μέχρι στιγμής, δεν είναι γνωστό το σημείο όπου θα τοποθετηθεί, στην πόλη…