0-1: Έχασε στα σημεία ο ΠΑΣ

Εικόνα του άρθρου 0-1: Έχασε στα σημεία ο ΠΑΣ
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 04/09/2023, 02:45

1-0 έχασε ο ΠΑΣ από τον Παναθηναϊκό, γνωρίζοντας την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα φέτος, καθώς και την πρώτη στην έδρα του.

Οι δύο ομάδες μπήκαν στο παιχνίδι ανοιχτά, φτάνοντας αρκετές φορές σε θέση βολής.

Ο ΠΑΣ είχε τουλάχιστον δύο καλά σουτ και η άμυνα έβαζε σωστά τα εμπόδια στα αρκετά σουτ των φιλοξενούμενων.

Ο Παναθηναϊκός έκανε στο πρώτο ημίχρονο δύο αναγκαστικές αλλαγές, με τον Μπερνάρ και τον Κώτσιρα να αντικαθιστούν τους Βαγιαννίδη και Αϊτόρ, ο οποίος ήταν και ο πλέον δραστήριος.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μια ακόμα αναγκαστική αλλαγή, τον Τζούρισιτς αυτή τη φορά, για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος συνέχιζε να είναι κινητικός, αλλά ο ΠΑΣ ήταν αυτός που ανάγκασε τον Μπρινιόλι να δείξει αντανακλαστικά, στο σουτ του Σόρια.

Εκεί όμως που ο Παναθηναϊκός έμοιαζε να ενοχλείται από τις πολλές αλλαγές, ο Παλάσιος, με ένα σουτ στην κίνηση από σέντρα του Μαντσίνι, έκανε το 0-1.

Ο ΠΑΣ στη συνέχεια έδειξε «άδειος» και εκτός από το σουτ του Παμλίδη,

Ωστόσο, θα έχει να λέει για τη φάση στο 92’, όταν ο Μπάλαν έκανε τη σέντρα και ο Αράο βρήκε τη μπάλα με το χέρι.

Ο VAR όμως αποφάσισε ότι ο αμυντικός του Παναθηναϊκού δεν «έπαιξε» τη μπάλα και ότι το χέρι ήταν σε φυσική θέση…