δεη πισω tc1
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Τι έκαναν οι γιαννιώτικες ομάδες

Εικόνα του άρθρου Τι έκαναν οι γιαννιώτικες ομάδες
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Κύριος Τύπος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 05/12/2022, 10:38
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Α1 μπάσκετ γυναικών

9η αγωνιστική

Εσπερίδες Καλλιθέας-ΠΑΣ Γιάννινα 96-55
Εύνικος-Παναθλητικός Συκεών 60-53
ΟΑ Χανίων-Πρωτέας Βούλας 58-62
Νίκη Λευκάδας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 66-55
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 91-35
Ελευθερία Μοσχάτου-Παναθηναϊκός 58-84


Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός 18
2. Παναθηναϊκός 17
3. ΠΑΟΚ 15
4. Νίκη Λευκάδας 14
5. Εσπερίδες 14
6. Ελευθερία Μοσχάτου 14
7. Εύνικος 13
8. Πρωτέας Βούλας 12
9. ΟΑ Χανίων 12
10. ΠΑΣ Γιάννινα 11
11. Παναθλητικός 11
12. Δάφνη Αγίου Δημητρίου 11

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 10-11/12)
Εύνικος-Ελευθερία Μοσχάτου
Παναθλητικός-Νίκη Λευκάδας
Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Εσπερίδες
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ-ΟΑ Χανίων
Πρωτέας Βούλας-Παναθηναϊκός

3ος Όμιλος (8η αγωνιστική)
ΣΑΚ Αστέρας-ΓΣΚ Λασσάνης 64-53
Απόλλων Πτολεμαΐδας-Απόλλων Καλαμαριάς 60-49
Ιωάννινα ΣΚ-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 60-46
ΧΑΝΘ-Άρης Θεσσαλονίκης 48-87
Ρεπό: Ολύμπια Λάρισας

Βαθμολογία
1. Αρης 14
2. Απόλλων Πτολεμαϊδας 12
3. ΣΚ Ιωάννινα 11
4. Ολύμπια Λάρισας 11
5. ΧΑΝΘ 11
6. Απόλλων Καλαμαριάς 10
7. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 10
8. Αστέρας Καβάλας 10
9. Λασσάνης Κοζάνης 7

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 11/12)
Λασσάνης Κοζάνης-Ολύμπια Λάρισας
Απόλλων Καλαμαριάς-ΧΑΝΘ
Αρης-ΣΚ Ιωάννινα
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Αστέρας Καβάλας
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαϊδας

3ος όμιλος

Δόξα Λευκάδας-Νίκη Βόλου 81-55

Φίλιππος Βέροιας-Εσπερος Λαμίας 77-77(κ.α.), 93-88

Πρωτέας Γρεβενών-Αναγέννηση Καρδίτσας 67-73

Ολυμπιακός Βόλου-Τρίκαλα Basket 57-75

Βίκος Ιωαννίνων-ΑΓΣ Ιωαννίνων 119-76

Ρεπό: Ναύαρχος Βότσης


Η βαθμολογία

1) Βίκος Ιωαννίνων 15 713-509 204

2) Εσπερος Λαμίας 15 752-561 191

3) Τρίκαλα Basket 15 626-532 94

4) Φίλιππος Βέροιας 15 714-653 61

5) Δόξα Λευκάδας 14 634-490 144

6) Νίκη Βόλου 13 611-612 -1

7) Αναγέννηση Καρδίτσας 12 601-718 -117

8) Ναύαρχος Βότσης 11 529-641 -112

9) Πρωτέας Γρεβενών 9 567-659 -92

10) Ολυμπιακός Βόλου 8 508-677 -169

11) ΑΓΣ Ιωαννίνων 8 537-740 -203

*Φίλιππος Βέροιας και Αναγέννηση Καρδίτσας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.


Η επόμενη αγωνιστική (10η, 10/12)

Εσπερος Λαμίας-Δόξα Λευκάδας

Νίκη Βόλου-Βίκος Ιωαννίνων

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου

Τρίκαλα Basket-Πρωτέας Γρεβενών

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ναύαρχος Βότσης

Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας


Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ

6η Αγωνιστική

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ. – Α.Σ. ΑΣΤΡΑΚΑ αναβλήθηκε λόγω απαγορευτικού

Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ – Α.Σ. ΙΟΝΙΟΣ 77 – 87

Γ.Ε. ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 59 – 67

Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 51 – 63

Ομάδα
Βαθ
Αγών
Ν
Η
Μ
ΙΟΝΙΟΣ Α.Σ.
12
6
6
0
0
Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ
9
5
4
1
0
Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ
9
6
3
3
0
ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
8
5
3
2
0
Γ.Ε. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
7
6
1
5
0
Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ
6
4
2
2
0
ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ.
6
4
2
2
0
Α.Σ. ΛΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
5
4
1
3
0
Α.Σ. ΑΣΤΡΑΚΑ
4
4
0
4
0

Α.Σ. ΛΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ, ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ. και Α.Σ. ΑΣΤΡΑΚΑ έχουν έναν αγώνα λιγότερο.


7η Αγωνιστική

11/12/2022 14:00 ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Α.Σ. ΑΣΤΡΑΚΑ – Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ

10/12/2022 18:00 ΕΑΚ ΚΕΡΚΥΡΑΣ Α.Σ. ΙΟΝΙΟΣ – Α.Σ. ΛΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

10/12/2022 14:00 ΝΕΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ.

10/12/2022 16:00 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Γ.Ε. ΚΕΡΚΥΡΑΣ


Βόλεϊ

Α2 Γυναικών - Β' Ζώνη - 6η αγωνιστική
Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2022

Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας - Α.Σ. Γιάννενα 3-1
Π.Α.Σ. Γιάννενα - Ε.Α. Λαρίσης 3-0
Ε.Ο. Σταυρούπολης - Π.Α.Σ. Ίκαρος Έδεσσας  3-0
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Α.Σ. Αργώ Βόλου 1-3

Περσέας-Ν. Γενεά 3-0

Θ.
Ομάδα
Βαθ.
ΑΓ.
Ν
Η
1
ΦΓΣ Πρέβεζας
18
6
6
0
2
ΟΠΑΘ Περσέας
15
6
5
1
3
Φοίνικας Αλεξανδρούπολης
13
6
5
1
4
ΜΑΣ Νέα Γενεά
12
6
4
2
5
ΑΣ Γιάννενα
12
6
4
2
6
ΠΑΣ Γιάννινα
10
6
3
3
7
ΕΑ Λαρίσης
9
6
3
3
8
ΓΣΓ Νίκη
8
6
3
3
9
ΑΣ Αργώ Βόλου
7
6
2
4
10
ΕΟ Σταυρούπολης
4
6
1
5
11
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
0
6
0
6
12
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας
0
6
0
6


7η αγωνιστική

Αγριάς 10/12/2022 17:00 ΑΣ Αργώ Βόλου-ΕΟ Σταυρούπολης

1ο Γυμνάσιο-Λύκειο Λάρισας 10/12/2022 17:00 ΕΑ Λαρίσης-ΓΣΓ Νίκη

Ασβεστοχωρίου 10/12/2022 18:00 ΜΑΣ Νέα Γενεά-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρασκευόπουλος 10/12/2022 18:00 Φοίνικας Αλεξανδρούπολης-ΦΓΣ Πρέβεζας

Κλειστό Γυμναστήριο Ιωαννίνων 10/12/2022 18:00 ΑΣ Γιάννενα-Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

ΔΑΚ Έδεσσας 11/12/2022 17:00 ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας-ΟΠΑΘ Περσέας


Α2 ανδρών-Β' ζώνη

6η αγωνιστική

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2022

Μ.Γ.Σ.Α.Ε. Κομοτηνής - Γ.Σ. Πανηπειρωτικός 3-0
Ε.Α. Λαρίσης - Μ.Γ.Σ. Εθνικός 1-3

Α.Σ.Α. Έβρος Σουφλίου - Α.Σ. Ελπίς  0-3
Α.Σ. Μακεδονικός - Α.Σ. Ερμογένης  3-0
Α.Ο. Καβάλας - Χ.Α.Ν.Θ. 1-3


Θ.
Ομάδα
Βαθ.
ΑΓ.
Ν
Η
1
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης
17
6
6
0
2
ΧΑΝΘ
15
6
5
1
3
ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
14
6
5
1
4
ΑΠΣ Ήφαιστος
12
6
4
2
5
ΕΑ Λαρίσης
9
6
3
3
6
ΑΣ Μακεδονικός
9
6
3
3
7
ΑΣ Ελπίς
8
6
3
3
8
ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου
7
6
2
4
9
ΑΟ Καβάλας
6
6
2
4
10
ΑΕΝ Πανοράματος
5
6
1
5
11
ΑΣ Ερμογένης
3
6
1
5
12
ΓΣ Πανηπειρωτικός Ιωαννίνων
3
6
1
5


7η αγωνιστική

Μ. Τσίκινας 10/12/2022 17:00 ΧΑΝΘ-ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου

ΔΑΚ Ξάνθης 10/12/2022 18:00 ΑΣ Ερμογένης-ΑΟ Καβάλας

ΔΑΚ Φλώρινας 10/12/2022 18:00 ΑΠΣ Ήφαιστος-ΑΣ Μακεδονικός

Μ. Παρασκευόπουλος 10/12/2022 19:00 ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής

Ι. Λεμονίδης 10/12/2022 20:00 ΑΣ Ελπίς-ΕΑ Λαρίσης

Κλειστό Γυμναστήριο Ιωαννίνων 11/12/2022 17:00 ΓΣ Πανηπειρωτικός-ΑΕΝ Πανοράματος

ΕΤΙΚΕΤΕΣ
ΣΧΟΛΙΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Μαννι πισω dodoni back