Συντακτης: κύριος Τύπος
Δημοσιευση: 6-12-2021, 08:20

 IBC και ΑΓΣΙ: Ήττα και νίκη στον πόντο

Β μπάσκετ-3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ερμής Σχηματαρίου-Ίκαροι Τρικάλων 84-74

Νίκη Βόλου-Έσπερος Λαμίας 62-63

Ολυμπιακός-Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 85-89

Τιτάνες Παλαμά-Μελίκη 78-84


ΣΚ Ιωάννινα-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 64-65

Διαιτητές: Tσιαπλής, Λιότσιος, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 8-13, 22-28, 47-48, 64-65

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος, Χαντελης): Ρούσσος, Ρούζιος 6(2), Μουρατιδης 26(5), Τσατάλας 17(1), Ξιούρας 2, Σταμίρης 4, Σπηλιόπουλος 9(1), Βρασταμηνός, Μαγλαράς, Χαντζάρας, Σωτηρίου, Κωνσταντινίδης

Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι (Φόρος): Κολότσιος 7(1), Τσιγγενόπουλος 7, Ιωάννου 2, Χατζής 2, Ψύρρας 10(2), Θέος 8, Δέσπος 15, Ζώρζος 4, Μόσιαλος 9


Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 78-79

Διαιτητές: Γερακίνης-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 33-32, 39-38, 78-79

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 9(1) , Πανταζής 2, Γεωργαντζάς 24, Αρκούδας 6, Παπαστολόπουλος , Κρεμμύδας 8, Αργύρης 9(1), Καλλιάρας 17, Σαββόγλου, Τσέλιος 3(1).

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 27(4), Γυφτάκης 8(1), Μπαζάκας , Κάννης 14(1), Αντωνίου 1, Βαγγέλης 4, Ιωαννίδης, Μάντζιος 5, Ψάλτου 20


Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

1.Ερμής Σχηματαρίου (7-1) 15
2.Ίκαροι Τρικάλων* (6-1) 13
3.Αίολος Γόμφων* (6-1) 13
4.Έσπερος Λαμίας* (5-2) 12
5.Νίκη Βόλου (4-4) 12
6.Δόξα Λευκάδας* (4-3) 11
7.ΣΚ Ιωάννινα (3-5) 11
8.Πρωτέας Γρεβενών* (3-4) 10
9.ΑΓΣ Ιωαννίνων* (3-4) 10
10.Αναγέννηση Καρδίτσας (2-6) 10
11.Τιτάνες Παλαμά (2-6) 10
12.Ολυμπιακός Βόλου* (2-5) 9
13.ΓΑΣ Μελίκης* (1-7) 9

*Έχουν κάνει το ρεπό τους


Η επόμενη αγωνιστική (12/12)

Ίκαροι Τρικάλων-Ιωάννινα ΣΚ

Αίολος Τρικάλων-Νίκη Βόλου

Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Ολυμπιακός Βόλου

Πρωτέας Γρεβενών-Δόξα Λευκάδας

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ερμής Σχηματαρίου

Μελίκη-Αναγέννηση Καρδίτσας


Γ’ μπάσκετ: Σταθερά πρώτος ο Σπάρτακος


4ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα


Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΕ Αγρινίου 88-50

Δεκάλεπτα: 24-10, 50-22, 70-44, 88-50

Διαιτητές: Λυγούρας, Σταμπουλης

Σπάρτακος Ιωαννίνων (Ρήγγας Ν.): Νταλβουτζόπουλος 7, Κολότσιος 8(2), Αναγνωστάκης 15(2), Λαμπρόπουλος 8, Ιωακειμίδης 11(1), Αποστολίδης, Σταυρόπουλος 6, Αγγελόπουλος 14(4), Δήμος 12, Θώδης 5, Τσελέπης 2, Βαράκας.

ΓΕ Αγρινίου (Σταυροθανάσης): Τσιλιμέκης, Μητσοστέργιος, Πολύζος, Νάκος, Καραγιάννης, Τασόπουλος 17, Σταμούλης 16(1), Παρθένης 4, Μακρής, Δάρλας 4, Γκρίζης 3(1), Παπαθανασόπουλος 6(1).

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΣ Σοφάδων 58-59

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΣ Αγριάς 71-63

Αμπελώνας-Νίκαια Λάρισας 71-51

Αχέρων Καναλακίου-ΓΣ Αλμυρού 55-76


Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 12 (6-0)

2. ΓΣ Αλμυρού 11 (5-1)

3. ΑΟ Τρίκαλα 10 (4-2)

4. ΓΣ Σοφάδων 10 (4-2)

5. Αμπελώνας 10 (4-2)

6. ΓΣ Αγριάς 8 (2-4)

7. Αχέρων Καναλακίου 8 (2-4)

8. Αναγέννηση Λαμίας 8 (2-4)

9. ΓΕ Αγρινίου 7 (1-5)

10. Νίκαια Λάρισας 6 (0-6)


Επόμενη αγωνιστική (7η, 12/12)

ΓΣ Αγριάς-ΑΟ Τρίκαλα

ΓΣ Σοφάδων-Σπάρτακος Ιωαννίνων

ΓΣ Αλμυρού-Αμπελώνας

Νίκαια Λάρισας-Αναγέννηση Λαμίας

ΓΕ Αγρινίου-Αχέρων Καναλακίου


Β' ΕΣΚΑΒΔΕ

6η Αγωνιστική

Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
Α.Ο. ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ο. ΠΑΡΓΑΣ 55 – 73
Α.Γ.Ο. ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ – Α.Σ ΑΣΤΡΑΚΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 0-20(α.α)
Α.Σ ΒΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ο.Κ. ΠΩΓΩΝΙΟΥ 48 – 52
Α.Ο. ΛΟΥΡΟΥ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΛΙΟΒΟΥΝΙΩΝ 62 – 50


Ομάδα
Βαθ
Αγών
Ν
Η
Μ
Επιθ
Αμυν
Διαφ

ΑΣΤΡΑΚΑ
12
6
6
0
0
391
235
156
0
1,000
1,664
Α.Ο. ΠΑΡΓΑ
11
6
5
1
0
401
319
82
0
1,000
1,257
Α.Ο.Κ. ΠΩΓΩΝΙΟΥ
10
6
4
2
0
314
284
30
0
1,000
1,106
ΒΙΚΟΣ
9
6
3
3
0
337
295
42
2
1,200
1,142
Α.Ο. ΚΟΝΙΤΣΑΣ
9
6
3
3
0
284
303
-19
1
0,833
0,937
Α.Ο. ΛΟΥΡΟΥ
8
6
2
4
0
249
337
-88
0
1,000
0,739
ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΛΙΟΒΟΥΝΙΩΝ
7
6
1
5
0
262
345
-83
0
1,000
0,759
Α.Γ.Ο. ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ
0
6
0
0
6
0
120
-120
0
1,000
0,000
200 λέξεις απομένουν.
σχετικα αρθρα
iper piso