Oikonomou pisoi
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Τι έγινε στις εθνικές κατηγορίες μπάσκετ

Εικόνα του άρθρου Τι έγινε στις εθνικές κατηγορίες μπάσκετ
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Κύριος Τύπος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 29/01/2024, 10:00
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΜΠΑΣΚΕΤ

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε NL1, NL2 ανδρών, Α1 και Α2 γυναικών


Α1 γυναικών 

13η αγωνιστική

Εσπερίδες Καλλιθέας-Παναθηναϊκός 78-90
Νίκη Λευκάδας-ΠΑΟΚ 68-73
Πρωτέας Βούλας-Αθηναϊκός 79-51
Ηρακλής-Ολυμπιακός 45-91
ΠΑΣ Γιάννινα – Εύνικος 83-66

 

Η βαθμολογία

1) Παναθηναϊκός 24 1014-723 291
2) Ολυμπιακός 23 1032-668 364
3) Εσπερίδες 19 900-828 72
4) Ηρακλής 19 844-910 -66
5) Πρωτέας Βούλας 18 808-801 7
6) Ελευθερία Μοσχάτου 18 743-791 -48
7) ΠΑΣ Γιάννινα 17 810-876 -66
8) ΠΑΟΚ 17 811-886 -75
9) Εύνικος 14 726-785 -59
10) Νίκη Λευκάδας 14 806-962 -156
11) Αθηναϊκός 12 751-1015 -264

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 4/2)
Αθηναϊκός-Εσπερίδες
Ολυμπιακός-Πρωτέας Βούλας
Εύνικος-Ηρακλής
Ελευθερία Μοσχάτου-ΠΑΣ Γιάννινα
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
Ρεπό: Νίκη Λευκάδας


National league 1

2ος Όμιλος

13η αγωνιστική 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΑΣ ΒΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 74-69

ΤΡΙΚΑΛΑ BASKET-ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 84-77

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΕΙΒΑΔΙΑΣ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 85-64

ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 92-79

ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ-ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ Π 59-55


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) Τρίκαλα Basket 22 863-791 72

2) ΝΕΟ Ληξουρίου 21 962-892 70

3) Νήαρ Ηστ 21 920-862 58

4) Βίκος Ιωαννίνων 21 898-880 18

5) Αίολος Αγυιάς 20 909-838 71

6) Εθνικός Λειβαδιάς 20 887-861 26

7) ΓΣ Σοφάδων 20 927-903 24

8) Εθνικός Πειραιά 18 836-858 -22

9) Νίκη Βόλου 16 922-981 -59

10) Πανελλήνιος 15 838-897 -59

11) Πρωτέας Γρεβενών 13 761-960 -199

* Εκκρεμεί ο αγώνας Αίολος Αγυιάς Πατρών-Πανελλήνιος.
*** Τρίκαλα Basket, Εθνικός Πειραιά και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.


Η επόμενη αγωνιστική (15η, 3/2)

Πρωτέας Γρεβενών-Πανελλήνιος

Νήαρ Ηστ-Αίολος Αγυιάς Πατρών

Νίκη Βόλου-ΓΣ Σοφάδων

Βίκος Ιωαννίνων-ΝΕΟ Ληξουρίου

Εθνικός Πειραιά-Τρίκαλα Basket

Ρεπό: Εθνικός Λειβαδιάς


National league 2

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Αστέρας Τεμένης-ΑΓΣ Ιωαννίνων 73-49

ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-Ιόνιος ΑΣ 76-75

ΓΣ Γαργαλιάνων-ΚΑΕ Παραμυθιάς 87-55

ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου-ΑΟ Αχαγιά 82 73-65

(21/2) Ιωάννινα ΣΚ-ΕΑ Προμηθέας 2014

ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας-Παναχαϊκή ΓΕ 70-76


Βαθμολογία

1. ΑΟ Αχαγιά 82 10-3 23

2. ΕΑ Προμηθέας 2014 10-2 22

3. ΓΣ Γαργαλιάνων 8-5 21

4. ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 8-5 21

5. ΑΟ Αστέρας Τεμένης 7-6 20

6. ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 7-6 20

7. ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 7-6 20

8. Παναχαϊκή ΓΕ 6-7 19

9. Ιόνιος ΑΣ 6-7 19

10. Ιωάννινα ΣΚ 5-7 17

11. ΚΑΕ Παραμυθιάς 3-10 16

12. ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-13 13


Επόμενη αγωνιστική (14η, 4/2)

Ιόνιος ΑΣ-ΑΟ Αστέρας Τεμένης

ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου

ΑΟ Αχαγιά 82-ΓΣ Γαργαλιάνων

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου

ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας-Ιωάννινα ΣΚ

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Παναχαϊκή ΓΕ



Α2 γυναικών

2ος Όμιλος – 13η Αγωνιστική
ΜΕΝΤ-Αναγέννηση Ν.Ρ. 60-40
Πάνθηρες Καβάλας-Πιερικός Αρχέλαος 63-44
Παναθλητικός-Πυλαία 92-35
Ιωάννινα ΣΚ-Απόλλων Πτ. 59-54
Πανόραμα-Ανόρθωση Βόλου 54-51
Ρεπό: Άρης/Πανσερραϊκός


Η βαθμολογία

1) Παναθλητικός 22 913-450 463
2) Πανσερραϊκός 21 780-568 212
3) Πάνθηρες Καβάλας 19 713-581 132
4) ΑΕ Πυλαίας 19 695-631 64
5) Βόλος 18 696-642 54
6) ΑΣ Πανόραμα 17 659-647 12
7) Πιερικός Αρχέλαος 16 618-676 -58
8) Αρης 15 542-711 -169
9) ΜΕΝΤ 15 577-710 -133
10) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 13 536-645 -109
11) ΣΚ Ιωάννινα 12 449-717 -268
12) Απόλλων Πτολεμαϊδας 11 531-731 -200

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 4/2)
ΜΕΝΤ-Πιερικός Αρχέλαος
ΣΚ Ιωάννινα-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Παναθλητικός-Απόλλων Πτολεμαϊδας
Πανσερραϊκός-ΑΕ Πυλαίας
Αρης-Βόλος
Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας, ΑΣ Πανόραμα



 

ΣΧΟΛΙΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Ντοτη3 dodoni back