Το σωματείο Συνταξιούχων ΙΚΑ ν. Ιωαννίνων καλεί σε σύσκεψη στο Εργατικό Κέντρο Ιωαννίνων, στις 8 Φεβρουαρίου, στις 10.30 το πρωί. «Είμαστε ξανά στον δρόμο του αγώνα. Διεκδικούμε όλα μας τα αιτήματα, ό,τι με την βία οι κυβερνήσεις μας έχουν αφαιρέσει, ό,τι με την δουλειά μας πληρώσαμε και δεν το χρωστάμε σε κανέναν» αναφέρουν.
Επίσης, την Κυριακή 11/2/2024 12 το μεσημέρι κόβουν την πίτα τους στο κέντρο «Καρβούνης» στην Ελεούσα. Για ενίσχυση του σωματείου συμμετοχή 5 ευρώ το άτομο. Συμμετοχές μέχρι την την Πέμπτη 8/2/2024.