Πρώτος βαθμός στα πλέι οφ

Εικόνα του άρθρου Πρώτος βαθμός στα πλέι οφ
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 20/03/2022, 19:27

Ο ΠΑΣ πήρε το βαθμό της ισοπαλίας από τον Ολυμπιακό στους «Ζωσιμάδες» με 1-1, στη δεύτερη αγωνιστική των πλέι οφ.

Οι γηπεδούχοι αντιμετώπισαν την πίεση του Ολυμπιακού από νωρίς, στο 12’ ο Λοντίγκιν απέκρουσε το σουτ του Λαλά που βρήκε και στο δοκάρι και στο 22’ απάντησαν, με τον Βατσλίκ να σταματάει τον Περέα.

Στη συνέχεια ο ΠΑΣ βρέθηκε πίσω στο σκορ. Ο Ελ Αραμπί έβαλε ένα από τα γκολ-σήματα κατατεθέντα, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, γυρίζοντας απότομα και σουτάροντας, μετά το πλάγιο του Λαλά: 0-1.

Ο ΠΑΣ ανέβηκε στο β’ μέρος και στο 70’ ο Περέα ισοφάρισε, μετά από κόρνερ.

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να ξαναπάρει προβάδισμα και πίεσε πολύ, ενώ ο ΠΑΣ αντέδρασε με δυνατό, ενίοτε και σκληρό παιχνίδι και τελικά, χάρη στον Καραχάλιο και τον Λοντίγκιν, κράτησε την ισοπαλία.