Ολυμπιακός-ΠΑΣ: Του... έβγαλε την ψυχή

Εικόνα του άρθρου Ολυμπιακός-ΠΑΣ: Του... έβγαλε την ψυχή
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 01/05/2022, 21:59

Ο ΠΑΣ επέστρεψε από το 2-0 και κατάφερε να φέρει στα ίσια το ματς στο «Γ. Καραϊσκάκης», απέναντι σε έναν υπερόπτη Ολυμπιακό. Ο Ρόνι Λόπες όμως μίλησε τελευταίος στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων (είχαν υποδειχθεί 6') και έδωσε τη νίκη στον Ολυμπιακό με 3-2.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν νωρίς μπροστά στο σκορ με τον Ελ Αραμπί στο 7’ και διπλασίασαν τα τέρματα με τον Γκάρι Ροντρίγκες στο 43’. Ο Περέα μείωσε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ απείλησε περισσότερο και τελικά, στο 80’ ισοφάρισε με τον Σνάιντερ.

Στην τελευταία φάση του ματς, ο Λόπες με σουτ στην κίνηση, μετά από σύγχυση στην άμυνα του ΠΑΣ, έκανε το τελικό 3-2.

Τζαναρντι
Οι καθυστερήσεις ήταν 6 λεπτά (αδικαιολογητα πολλές) αλλά ο συγκαταβατικος διαιτητής του αγώνα άφησε παραπάνω. Και φάγαμε το γκολ μετά το 97'(!) Νωρίτερα έκλεινε το μάτι στα σπρωξιματα των επιθετικών του γηπεδούχου (τους χάρισε κόκκινη κάρτα), έδωσε ανάποδο φάουλ έξω από την περιοχή μας στο 90 ' και βεβαίως αγνόησε (σε αγαστή συνεργασία με το τρομοκρατημένο βαρ) το φάουλ στον Πιρσμαν στην φάση του 3-2. Χαρείτε τους.