Oikonomou pisoi
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Μπάσκετ: Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε όλες τις εθνικές κατηγορίες

Εικόνα του άρθρου Μπάσκετ: Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε όλες τις εθνικές κατηγορίες
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Γιώργος Τσαντίκος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/12/2023, 09:40
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΜΠΑΣΚΕΤ

Α1 γυναικών


Πρωτέας Βούλας-Ηρακλής 79-56
Αθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας 76-86
Ολυμπιακός-Ελευθερία Μοσχάτου 110-54
ΠΑΟΚ -Εύνικος 68-63

Ρεπό: Παναθηναϊκός

Εσπερίδες Καλλιθέας-ΠΑΣ Γιάννινα 78-59
Διαιτητές: Ρίζος-Νάστος-Μπακετέα (Σαμαρτζή)
Δεκάλεπτα: 25-19, 49-33,62-46, 78-59
Εσπερίδες Καλ. (Σόφτσης): Χίλαρι 9(2), Χατζηβασιλείου 2, Μουρ 28, Πίφτη 4, Κορρέ 15(5), Μπενέκη 2, Μαργέλου, Σεγούρα 2, Λιανούδη, Πάτι 16(2).
ΠΑΣ Γιάννινα (Νανάκος): Ξανθοπούλου, Δαμουλάκη, Μάρκοβιτς 11(1), Πηλακούτα 6, Σαρηγιαννίδου 13(2), Μαρίνη 14(1), Πράπα 5(1), Γουίλκινσον 6, Ασμπερι 4.

Η βαθμολογία
1) Ολυμπιακός 17 756-512 244
2) Παναθηναϊκός 16 672-489 183
3) Ηρακλής 14 595-558 37
4) Εσπερίδες 13 600-535 65
5) Ελευθερία Μοσχάτου 13 543-611 -68
6) Πρωτέας Βούλας 12 544-553 -9
7) ΠΑΣ Γιάννινα 11 540 581 -41
8) ΠΑΟΚ 11 552-611 -59
9) Νίκη Λευκάδας 10 554-631 -77
10) Εύνικος 9 513-570 -57
11) Αθηναϊκός 9 556-774 -218

*Ολυμπιακός και Αθηναϊκός δεν έχουν κάνει το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 28/12)
Πρωτέας Βούλας-ΠΑΟΚ
Ηρακλής-Εσπερίδες
ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός
Νίκη Λευκάδας-Ολυμπιακός
Ελευθερία Μοσχάτου-Εύνικος
Ρεπό: Αθηναϊκός


Α2 γυναικών

2ος Όμιλος 
Πάνθηρες Καβάλας-Ολύμπια Λάρισας 76-51
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Απόλλων Πτ. 60-35
ΜΕΝΤ-Ανόρθωση Βόλου 52-73
Παναθλητικός-Πανόραμα 83-37
Πιερικός Αρχέλαος-Πυλαία 59-65
Ρεπό: Πανσερραϊκός

Ιωάννινα ΣΚ-Άρης 48-54
Δεκάλεπτα: 13-12, 19-27, 30-38, 48-54
Ιωάννινα ΣΚ (Τσιρώνης): Τσακτσίρα 2, Μπαρτζώκα 7(1), Κρητικού 5(1), Γιωτίτσα 21(2), Δημητριάδου, Βλάχβεη 3(1), Καλαντζή 2, Βρασταμηνού 6, Ρίζου 2.
Αρης (Κωτούλης): Μπαλτζή 10, Καλογήρου 4, Τσιαρτσιώτη 2, Γιάνταη 7, Παπαχρήστου, Μάντζιου Ε., Βλάχου 5, Εφραιμίδου 6(2), Μάντζιου Α. 1, Γκατζιώνη, Κερασοβίτη 19(4).

Η βαθμολογία

1) Παναθλητικός 16 643-338 305
2) Πανσερραϊκός 15 569-403 166
3) ΑΕ Πυλαίας 15 555-429 126
4) Βόλος 15 538-441 97
5) ΑΣ Πανόραμα 14 543-518 25
6) Αρης 14 481-528 -47
7) Πάνθηρες Καβάλας 13 544-462 82
8) Πιερικός Αρχέλαος 12 494-558 -64
9) Ολύμπια Λάρισας 11 416-524 -108
10) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 11 467-525 -58
11) ΜΕΝΤ 10 404-556 -152
12) Απόλλων Πτολεμαϊδας 8 379-540 -161
13) ΣΚ Ιωάννινα 8 309-520 -211

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 23/12)
ΑΕ Πυλαίας-Πάνθηρες Καβάλας
Απόλλων Πτολεμαϊδας-Πιερικός Αρχέλαος
Ολύμπια Λάρισας-ΜΕΝΤ
Βόλος-ΣΚ Ιωάννινα
Αρης-Παναθλητικός
ΑΣ Πανόραμα-Πανσερραϊκός
Ρεπό: Αναγέννηση Νέου Ρυσίου



National league 1

2ος Όμιλος, 10η αγωνιστική

Βίκος Ιωαννίνων-Πρωτέας Γρεβενών 73-64

Νήαρ Ηστ-Εθνικός ΟΦΠΦ 75-67

Πανελλήνιος-Τρίκαλα Basket 82-84

Αίολος Αγυιάς-Εθνικός Λιβαδειάς 76-64

ΓΣ Σοφάδων-ΝΕΟ Ληξουρίου 60-54

Ρεπό: Νίκη Βόλου


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 10 αγώνες)

1) Τρίκαλα Basket 17 8-1 639-568 71

2) Νήαρ Ηστ 16 7-2 659-568 91

3) Αίολος Αγυιάς Πατρών 16 7-2 700-653 47

4) Βίκος Ιωαννίνων 16 5-5 687-679 8

5) Εθνικός Λειβαδιάς 14 5-4 602-593 9

6) ΝΕΟ Ληξουρίου 14 5-4 651-597 54

7) ΓΣ Σοφάδων 13 4-5 646-676 -30

8) Νίκη Βόλου 12 3-6 615 629 -14

9) Εθνικός ΟΦΠΦ 12 3-6 599-643 -44

10) Πρωτέας Γρεβενών 10 1-8 591-727 -136

11) Πανελλήνιος 10 1-8 630-686 -56
*Ο Βίκος Ιωαννίνων δεν έχει κάνει το ρεπό του και έχει έναν αγώνα περισσότερο.

 

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 6/1/2024)

ΝΕΟ Ληξουρίου-Αίολος Αγυιάς Πατρών

Εθνικός Λειβαδιάς-Πανελλήνιος

Τρίκαλα Basket-Νήαρ Ηστ

Εθνικός ΟΦΠΦ-Νίκη Βόλου

Πρωτέας Γρεβενών-Γ.Σ. Σοφάδων

Ρεπό: Βίκος Ιωαννίνων


National league 2

9η Αγωνιστική
1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Αστέρας Τεμένης-ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου 83-86

ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-ΓΣ Γαργαλιάνων 77-81

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Αχαγιά 82 67-74

Ιόνιος ΑΣ-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 79-72

ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΕΑ Προμηθέας 2014 (ανεβλήθη)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ιωάννινα ΣΚ 74-84 

Δεκάλεπτα: 16-23, 32-47, 54-68, 74-84

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Τασουλής 12, Ματσάγγας 11(1), Πετρίδης 16(4), Κοντός, Τσόλης Ν. 2, Θεοδωρόπουλος 22(1), Τσόλης Γ. 6, Τούλιας, Σαββίδης 1, Παππάς 4, Μακρής.

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Μάντζιος 6(1), Ζώτος 16, Πολύζος 8(2), Ραντιβόγεβιτς 6(2), Γκουντουβάς 20(2), Τσίρμπας 2, Χίντζιος 8(1), Πετσίτης, Βελώνης 2, Δάσκαλος 4, Μπαρτζώκας 12, Κουλουμπής.


Βαθμολογία

1. ΑΟ Αχαγιά 82 8-1 17

2. ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 6-3 15

3. ΓΣ Γαργαλιάνων 6-3 15

4. ΕΑ Προμηθέας 2014 6-2 14

5. ΑΟ Αστέρας Τεμένης 5-4 14

6. ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 5-4 14

7. Παναχαϊκή ΓΕ 4-5 13

8. ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 4-5 13

9. Ιωάννινα ΣΚ 4-5 13

10. Ιόνιος ΑΣ 3-6 12

11. ΚΑΕ Παραμυθιάς 2-6 10

12. ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-9 9

 

Επόμενη αγωνιστική (10η, 7/1)

ΓΣ Γαργαλιάνων-ΑΟ Αστέρας Τεμένης

ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-Παναχαϊκή ΓΕ

ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ιωάννινα ΣΚ-Ιόνιος ΑΣ

ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας-ΚΑΕ Παραμυθιάς

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Αχαγιά 82

ΣΧΟΛΙΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Ντοτη3 dodoni back