Σε εξέλιξη βρίσκονται οι εργασίες ανάπλασης της συνοικίας Σιαράβα. Το έργο υλοποιείται από τον Δήμο Ιωαννιτών και χρηματοδοτείται από το επιχειρησιακό πρόγραμμα «Ήπειρος 2014-2020».
Τον τελευταίο καιρό, το εργοτάξιο έχει μεταφερθεί στην περιοχή της Σκάλας. Στην οδό Αετοράχης (πίσω από το μπαρ «Σκάλα»), η οποία θα είναι πεζόδρομος, έχουν τοποθετηθεί οι πλάκες συνοδεία των απαραίτητων... απαγορεύσεων μέχρι να δέσουν τα υλικά.