Ο Μελισσοκομικός Σύλλογος Ιωαννίνων, αύριο Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου στις 11 το πρωί, θα συμμετάσχει στις πανελλαδικές κινητοποιήσεις του κλάδου, με μηχανοκίνητη πορεία από το Γιαννιώτικο Σαλόνι μέχρι την κεντρική πλατεία.
Ζητούν μεταξύ άλλων έκτακτη οικονομική ενίσχυση για να αντιμετωπιστεί το υπεραυξημένο κόστος παραγωγής, να σταματήσουν οι ελληνοποιήσεις μελιού, να ξεκινήσει η νέα ΚΑΠ για κυψέλες-καύσιμα κ.λπ κ.α.