Κακό βράδυ στη Σαρδηνία

Εικόνα του άρθρου Κακό βράδυ στη Σαρδηνία
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 25/09/2024, 23:09
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΜΠΑΣΚΕΤ

Ο ΠΑΣ WBC αποκλείστηκε από το Eurocup, με συντριβή από την ιταλική Σάσσαρι 95-50. Ο ΠΑΣ δεν μπόρεσε ούτε να βρει ρυθμό, ούτε να αντιδράσει στο παιχνίδι των γηπεδούχων και βρέθηκε από νωρίς πολύ πίσω στο σκορ, με πρόβλημα στην επίθεση: έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με 14 πόντους, ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο πέτυχε μόλις 4.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε καλύτερα και ακολούθησε στο επί μέρους σκορ, χωρίς ωστόσο να είναι δυνατή η διόρθωση της ζημιάς που έγινε στο πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα δεν το έβαλε κάτω πάντως, παρά την κακή βραδιά και έτρεξε όλο το ματς, προσπαθώντας να πάρει ό,τι ήταν δυνατό περισσότερο από την πρώτη ευρωπαϊκή της παρουσία.

Η Σάσσαρι από την άλλη ήταν πιο έμπειρη και για άλλη μια φορά, πολύ εύστοχη στα τρίποντα, καθώς μέχρι το 3ο δεκάλεπτο είχε ποσοστό ευστοχίας 56%.

Το παιχνίδι έληξε 95-50.