Εικόνα του άρθρου Η Τούμπα του… πάει
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Γιώργος Τσαντίκος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 09/08/2017, 02:25
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Με το Νικολιά να σημειώνει ακόμα ένα γκολ σε φιλικό, ο ΠΑΣ πήρε ισοπαλία από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα με 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο μόλις λεπτό του αγώνα με τον Πρίγιοβιτς, ο οποίος πλάσαρε τον Βελλίδη μετά από τη σέντρα του Μακ. Στη συνέχεια, ο ΠΑΟΚ είχε την κατοχή, αλλά ο ΠΑΣ αμύνθηκε σωστά και στο 20’, ο Νικολιάς βρήκε την ευκαιρία με ακόμα ένα εξαιρετικό σουτ, με το οποίο νίκησε τον Ρέι. Πέντε λεπτά νωρίτερα ο Κόντε είχε δοκάρι σε κεφαλιά και στο τέλος του ημιχρόνου, ο Γιάκος με εκτέλεση φάουλ. Ο Πρίγιοβιτς παραλίγο να δώσει τη νίκη στην ομάδα του, στην εκπνοή του αγώνα, αλλά είχε και αυτός δοκάρι.

ΠΑΟΚ: Ρέι, Μάτος (58’ Λύρατζης), Μαλεζάς, Βαρέλα, Δεληγιαννίδης, Σάχοβ, Τσίμιροτ - Πέντρο Ενρίκε, Τζάλμα (57’ Κόζακ), Μακ (68’ Μίσκοβιτς), Πρίγιοβιτς

ΠΑΣ: Βελλίδης, Σκόνδρας (83’ Μαυροπάνος), Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Γιάκος (77’ Βιντάλ), Γαρουφαλιάς, Νικολιάς, Μπουκουβάλας, Καρανίκας, Κόντε, Χαλκιαδάκης (60’ Λίλα)