Έναν ημεδαπό συνέβαλε χτες το απόγευμα στην Άρτα το Τμήμα Ασφάλειας Άρτας. Ο ημεδαπός κατηγορείται για καλλιέργεια, διακίνηση, πώληση και κατοχή ναρκωτικών.
Όπως αναφέρεται σε ανακοίνωση της Αστυνομίας, μετά «την αξιοποίηση πληροφοριών», έγινε έρευνα στο σπίτι του.
Στο μπαλκόνι του, ο συλληφθείς καλλιεργούσε σε γλάστρες 10 δενδρύλλια κάνναβης. Βρέθηκαν επίσης συσκευασίες με συνολική ποσότητα 133,54 γραμμαρίων ακατέργαστης κάνναβης, αποξηραμένα κλαδιά κάνναβης και ζυγαριά ακριβείας.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Άρτας.