Oikonomou pisoi Solarhub πίσω

Έφτασε στην πηγή…

Εικόνα του άρθρου Έφτασε στην πηγή…
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 05/10/2020, 02:01

Ο ΠΑΣ ξεκίνησε πολύ καλά το ματς με τον Ολυμπιακό, με γκολ του Παμλίδη στο 5ο μόλις λεπτό. Έκλεισε καλά τα ατού του πρωταθλητή και κράτησε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Ο Παμλίδης έβαλε ένα πολύ ωραίο γκολ με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή, μετά από εξαιρετικό συνδυασμό των Σάλιακα και Καρτάλη.

Η είσοδος του Φορτούνη στο β’ άλλαξε την εικόνα, ο Ολυμπιακός πίεσε περισσότερο, ωστόσο ο ΠΑΣ μάρκαρε, ενίοτε και στα όρια. Άντεξε μέχρι το 51’, οπότε ο Φορτούνης έκανε την πάσα και ο Ελ Αραμπί ισοφάρισε με κεφαλιά.

Ο ΠΑΣ είχε χρυσή ευκαιρία να προηγηθεί ξανά, όταν έκανε το σουτ ο Κρίζμαν στο 70’, η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Τζολάκη και σταμάτησε στο δεξί δοκάρι.

Στον αντίποδα, ο ΠΑΣ γλίτωσε από δεύτερο γκολ όταν ο Χασάν στο 83’ αστόχησε από θέση βολής, μετά από λάθος του Εραμούσπε.

Το παιχνίδι έληξε 1-1 καθώς το γκολ του Χασάν στο 91’ δεν μέτρησε, μετά από έλεγχο στο VAR και την απόφαση ότι ο Ελ Αραμπί ήταν οφσάιντ στην αρχή της φάσης.