Καλές εμφανίσεις και διακρίσεις σημείωσαν οι αθλητές-τριες του Σπάρτακου Ιωαννίνων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων – κορασίδων Β. Ελλάδας που έγινε στην Θεσσαλονίκη, 9-11 Φεβρουαρίου.
Στα – 42 κ. παίδων Β, ο Ναπολέων Σαμαρτζής κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, στις κορασίδες Α΄, στα – 52 κ. η Ειρήνη Τάσιου το ασημένιο μετάλλιο, στα – 48 κ. η Αλεξάνδρα Τζιμογάννη το χάλκινο, στα – 63 κ. η Μαρία Ζιώγα του χάλκινο και στα – 60 κ. παίδων Α΄ ο Τηλέμαχος Οικονόμου το χάλκινο μετάλλιο.
Οι παραπάνω μαζί με τους Μιχάλη Τζιμογιάννη ( - 42 κ.,) Αθηνά Μπούκα (- 36 κ.), Μαρία Κλεισούρα ( - 48 κ. ) και Βαγγέλη Κάκαβο ( - 46 κ. ) προκρίθηκαν στην τελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος.
Προπονητές τους είναι οι Αφεντούλης Βαφειάδης και Χρήστος Μπαντής.