Τη δράση στον δρόμο «Αυτά λοιπόν τα νέα της Αλεξάνδρας» θα παρουσιάσει η Ομάδα Εφήβων από τα τμήματα Υποκριτικής και Αυτοσχεδιασμού της «Θεατρικής Συμπαιγνίας» την Πέμπτη 25 Νοεμβρίου, στις 18:00, στον πεζόδρομο της Παπάζογλου (στο Καπλάνειο).
Η δράση γίνεται με αφορμή την παγκόσμια ημέρα για την εξάλειψη της βίας κατά των γυναικών (25 Νοεμβρίου).
Συντελεστές:
Σύλληψη & δραματουργία: Κωνσταντίνα Μούρτου
Διδασκαλία κίνησης: Γιάννης Κοντός
Αυτοσχεδιασμοί & σκηνοθετική επιμέλεια: Θεοδώρα Γιαννούλη, Αμαλία Δευτεραίου, Μάρση Εγγλέζου, Ηρώ Ευσταθιάδη, Δανάη Καββαδία, Αριάδνη Λεοντάρη, Ξένια Μήτση, Μαρίνα Μπέλλου, Αμαλία Ντούρου, Δάφνη Σιάφη, Κωσταντίνα Σταύρου, Βασίλης Τσόλκας
Ηχοληψία: Μανώλης Μανωλιδάκης
Καλλιτεχνική επιμέλεια: Γιολάντα Καπέρδα
Συμμετέχουν (με αλφαβητική σειρά): Θεοδώρα Γιαννούλη, Αμαλία Δευτεραίου, Μάρση Εγγλέζου, Ξένια Μήτση, Μαρίνα Μπέλλου, Αμαλία Ντούρου, Δάφνη Σιάφη, Κωσταντίνα Σταύρου.
Η «Θεατρική Συμπαιγνία» ευχαριστεί, τέλος, την Κίκα Ζαχαριάδου για τη βοήθειά της.
* Φωτο: Από τις πρόβες της Ομάδας Εφήβων