Oikonomou pisoi Solarhub πίσω

Ήττα για τον ΑΓΣΙ στα Γρεβενά

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 26/11/2018, 12:37

Με 76-66 έχασε ο ΑΓΣΙ στα Γρεβενά, προσπαθώντας καθόλη τη διάρκεια του ματς να παρακολουθήσει το σκορ. Μπήκε καλά και προηγήθηκε 15-14 στο πρώτο δεκάλεπτο, στη συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι ανέκτησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Δεκάλεπτα: 14-15, 38-30, 59-50, 76-66.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Ταμπακάκος, Γρούδος 17(3), Μαλούτας 11(2), Μιχαηλίδης 8(2), Κλωνάρας 12(2), Κολοβός, Συλλάκος, Τακίδης 1, Μπόζιαρης 5, Σιούμπουρας, Μακρής 22(2), Μαλιούρας.

AΓΣΙ (Τσουκανέλης): Κάννης, Ζαμπέτης 12(2), Σαχπαχίδης 2, Μπαζάκας, Αντωνίου, Πουρνάρας 9, Xρυσής 25(1), Mάκης.

Ο ΑΓΣΙ (U20)

Την ήττα από τον Αίαντα Άρτας, γνώρισε το Σάββατο ο ΑΓΣΙ (U20).

Η ομάδα της Άρτας, προηγήθηκε με 30-24 στο ημίχρονο αλλά ο ΑΓΣΙ του Βαγγέλη Αυγερινό, αντέδρασε και πέρασε μπροστά 40-41 στο 30’, ωστόσο, οι γηπεδούχοι, βρήκαν τις απαιτούμενες λύσεις στα τελευταία λεπτά και πήραν το ματς με τελικό σκορ, 63-56.

Αίας Άρτας (Παπαμιχαήλ): Χίντζιος 5(1), Παππάς, Μητρογιάννης, Τσιλιγιάννης 15(2), Κώστας 9, Παπαμιχαήλ 23(1), Τσαμπάς 8, Παπαχρήστος 3.

ΑΓΣΙ U 20 (Αυγερινός): Σταλίκας 2, Ψιλοδημητρακόπουλος 9(1), Γκούρας, Πρεμέτης 13(2), Κωστής, Κονταξής, Μουστακλής, Μπάρκας 2, Μπαζάκας 23(4), Τσίγκας 7, Κολόκας.

Τα Τμήματα Υποδομής

Σε ότι αφορά τα Τμήματα Υποδομής του ΑΓΣΙ, μόνο ένα ματς έγινε κατά τη διάρκεια του Σαββατοκύριακου.

Στο ματς αυτό, το Παιδικό του ΑΓΣΙ κέρδισε την Παραμυθιά με σκορ, 82-40.